Toruński Festiwal Książki: Cezary Łazarewicz – spotkanie autorskie

Toruński Festiwal Książki | Cezary Łazarewicz | Spotkanie autorskie

Toruński Festiwal Książki: Cezary Łazarewicz – spotkanie autorskie

Centrum Kultury Dwór Artusa

Cezary Łazarewicz to publicysta z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem, wieloletni dziennikarz “Gazety Wyborczej”, “Przekroju”, “Polityki”, “Newsweeka”, aktualnie związany z tygodnikiem “Wprost”. Jako literat wyśmienicie czuje się w formule literatury faktu, felietonie i reportażu.

W czasie spotkania w ramach Toruńskiego Festiwalu Książki opowie o swojej najnowszej książce Nic osobistego. Sprawa Janusza Walusia, skupiająca się na historii Polaka, konserwatysty z Podhala, który od prawie 30 lat przebywa w afrykańskim zakładzie karnym po głośnym zabójstwie Chrisa Haniego. Książka opowiada o procesie przemiany młodego chłopaka o sportowych zainteresowaniach, w zaangażowanego w polityczną intrygę mordercę. Łazarewicz, zbierając materiały do publikacji, dotarł nie tylko do samego Walusia, który aktualnie jest najdłużej więzionym skazańcem w Republice Południowej Afryki, ale i jego bliskich, przyjaciół, świadków oraz rodziny zamordowanego ciemnoskórego polityka.

Spotkanie zaowocuje możliwością poznania tajników sztuki reportażu, sposobów poszukania informatorów, źródeł oraz wcześniej niepublikowanych informacji i zadawania pytań (w czasie rzeczywistym na artusowym Facebooku), jak daleko można posunąć się w poszukiwaniu prawdy o ciemnych zakamarkach ludzkiej duszy.

Łazarewicz jest laureatem licznych nagród, w tym Nike za swoją książkę Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka oraz mistrzem polskiego reportażu, co udowodnił w swoich poprzednich książkach. Chętnie sięga także po historię Polski, nie stroniąc od trudnych tematów z jej przeszłości, jak choćby w książce 1939. Wojna? Jaka wojna?.

Spotkanie z Cezarym Łazarewiczem poprowadzi Tomasz Pasiut – producent filmów, były dziennikarz TVN24, autor telewizyjnych reportaży i materiałów interwencyjnych.

Kiedy: 05.12.2020 (sobota), godz. 19.00

Gdzie: Facebook Dworu Artusa

Wstęp wolny! Zapraszamy!

Transmisja na żywo wydarzenia dostępna będzie bezpłatnie na Facebooku Dworu Artusa w dniu wydarzenia o godz. 19:00, a także przez 2 miesiące po jego zakończeniu | Specjalnie dla Was partnerzy Festiwalu przygotowali na hasło: Toruński Festiwal Książki rabat na książki: Księgarnia Kafka i spółka – 15% i Księgarnia Hobbit – 5%.

Partnerzy: Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, CSW Toruń, Książnica Kopernikańska w Toruniu, Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu, Księgarnia Kafka i spółka, Księgarnia Hobbit, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo AGORA, Wydawnictwo Literackie, Powergraph

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6887798