Toruński e-Urząd dla Młodzieży” w roku szkolnym 2020/2021 – VII edycja projektu rozstrzygnięta

Toruński e-Urząd dla Młodzieży” w roku szkolnym 2020/2021 – VII edycja projektu rozstrzygnięta

logo KPCEN Toruń i województwa kujawsko-pomorskiego

Konkurs, odbywający się pod patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Torunia Marcina Czyżniewskiego i Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty Marka Gralika, miał zachęcić młodzież szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych do aktywnego udziału w życiu publicznym oraz rozwijania postaw obywatelskich. Podczas tegorocznej edycji uczniowie rozwiązywali zadania związane z załatwianiem konkretnych spraw w urzędach, jak np. rejestracja działalności gospodarczej czy złożenie wniosku o przeprowadzenie imprezy masowej. Po wybraniu zagadnienia, zespoły udawały się zdalnie do określonej jednostki Urzędu Miasta, aby otrzymać informacje dotyczące obowiązujących przepisów prawnych w danej tematyce. Rozwiązanie do zagadnienia uczniowie znaleźć musieli jednak sami.

W projekcie wzięło udział 8 jednostek Urzędu Miasta Torunia: Wydział Spraw Administracyjnych, Wydział Obsługi Mieszkańców, Wydział Architektury i Budownictwa, Wydział Ochrony Ludności, Wydział Gospodarki Komunalnej, Wydział Środowiska i Ekologii, Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej oraz Biuro Ogrodnika Miejskiego.

Członkowie Komisji podczas posiedzenia zdalnego 24 marca 2021 r. w KPCEN w Toruniu wyłonili laureatów. W skład komisji oceniającej prace zespołów uczniowskich wchodziło 8 przedstawicieli z Urzędu Miasta Torunia i KPCEN w Toruniu.

Laureaci (placówka, nazwa projektu, opiekunowie, liczba uczniów)

I miejsce – Zespół Szkół Technicznych w Toruniu, Jak zarejestrować działalność gospodarczą przez Internet ?, Anna Maczis-Macikowska, 4 uczniów

II miejsceSzkoła Podstawowa nr 28 w Toruniu, Mój pierwszy biznes. Pierwszy krok do milionera, Joanna Sujkowska-Drążkiewicz, 3 uczniów

III miejsceSzkoła Podstawowa nr 28 w Toruniu, Panie władzo! Nas jest tylko pięciu, Joanna Sujkowska-Drążkiewicz, 4 uczniów

Projekty edukacyjne realizowane w szkołach angażują całą społeczność uczniowską. Podczas pracy metodą projektu największy nacisk położony jest na proces: od planowania poprzez realizację do podsumowania i oceny. Realizowany projekt zapoznaje uczniów z zadaniami, których realizacją zajmuje się Urząd Miasta Torunia i poszczególne jego wydziały oraz z obowiązkami urzędników wobec obywateli. Dzięki e-wizytom w Urzędzie Miasta Torunia uczniowie dowiedzieli się wielu nowych rzeczy, poznali procedury i niektóre przepisy. Młodzi ludzie wzbogacili się o wiedzę, która za kilka lat pomoże im być aktywnymi i świadomymi obywatelami, a w przyszłości być może urzędnikami czy radnymi.

Pragniemy podziękować nauczycielom, uczniom, dyrektorom, kierownikom i pracownikom, którzy wzięli udział w tym projekcie.

Gratulacje dla laureatów VII edycji „Toruńskiego e-Urzędu dla Młodzieży”!

Zofia Spalińska, Małgorzata Trzeciak

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu

Data publikacji: 26.03.2021

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181611

Skip to content