Tofifest 2023

Wydarzenie na festiwalu Toffifest, na scenie w rzędzie stoją twórcy

Tofifest 2023

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Rusza 21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest Kujawy i Pomorze (Toruń, 27 czerwca – 2 lipca 2023 r.). Zobaczymy kilkadziesiąt pokazów filmowych. Aktor Piotr Pacek otrzyma Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego im. Poli Negri.

Oryginalność i niepokorność to cechy, którymi organizatorzy charakteryzują festiwal. Zapowiada to ciekawe seanse filmowe oraz spotkania z nieszablonowymi twórcami. Jak co roku festiwal ma temat przewodni. W tym roku jest to postać naukowca Emmetta Browna z filmowej serii „Powrót do przyszłości”. Filmy prezentowane będą w ośmiu kategoriach, w ramach których widzowie zobaczą nowe i starsze produkcje.

Najważniejszą kategorią jest Międzynarodowy Konkurs Filmów Fabularnych On Air, która wyłoni świeże i niepokorne produkcje. Zwycięzcę konkursu w tej kategorii wybierze jury w składzie: Matylda Damięcka, Agnieszka Kruk, Kuba Czekaj, Tomasz Schuchardt oraz Janusz Zaorski.

Program na stronie tofifest.pl

Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego im. Poli Negri wręczona zostanie już po raz drugi. W zeszłym roku otrzymała ją Julia Szczepańska, aktorka Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu. W tym roku wyróżnienie to dostanie Piotr Pacek, aktor znany z takich produkcji jak „Król”, „Sexify” i „Gry rodzinne”.

Partnerem głównym 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego TOFIFEST Kujawy i Pomorze jest samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

27 czerwca 2023 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7023416