To już 75 lat!

To już 75 lat!

Rok 2020 jest dla Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włocławku rokiem wyjątkowym.

Dokładnie 75 lat temu – 15 kwietnia 1945 roku – swoją działalność rozpoczęła biblioteka, która zlokalizowana była przy ul. Kościuszki 12. Od tamtej pory intensywnie rozwijała swoją działalność dla zaspokojenia potrzeb czytelników. W 1972 roku biblioteka przeniosła się do nowo wybudowanego gmachu przy ul. Warszawskiej 11/13 i działa do dzisiaj.

Obecnie w strukturze MBP funkcjonuje Biblioteka Główna oraz 12 filii bibliotecznych zlokalizowanych pod 10 adresami. Dwie filie przeznaczone są dla najmłodszych czytelników, a Filia Książki Mówionej udostępnia książki na płytach i w formie cyfrowej do odtwarzania przez czytaka. W ramach projektu „Kultura w zasięgu 2.0.” w 2018 roku biblioteka wzbogaciła się o pracownię digitalizacji, której zadaniem jest ochrona między innymi oryginałów zbiorów przed nadmierną eksploatacją i zniszczeniem.

Przed placówką kolejne wyzwania i zmiany, które pozwolą jej jeszcze lepiej spełniać misję szerzenia i promowania czytelnictwa oraz dostępu do kultury na terenie miasta.

 

Źródło: www.facebook.com/mbp1945/

Fot. Miejska Biblioteka Publiczna im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we WłocławkuLiczba odwiedzin:

5,844,803