Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 nadal działa

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 nadal działa

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę logo

Telefon 116 111 zaufania dla dzieci i młodzieży niezmiennie działa pod tym samym numerem i nadal jest prowadzony przez  Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. W tym roku telefon zaufania 116 111 obchodzi 13. urodziny.

Na profilu społecznościowym FDDS czytamy:

[…] “to 13 lat rozmów z dziećmi o tym, co dla nich ważne; 156 wspólnych miesięcy, w których dzieci mogły liczyć na nas i nie musiały zostawać same ze swoim niepokojem; 624 tygodnie wspierania ich, kiedy potrzebowały poczuć się bezpiecznie i porozmawiać z życzliwym dorosłym; wreszcie 4 368 dni empatycznego towarzyszenia im w ich codzienności i szukania z nimi rozwiązań problemów. Dzieci wiedzą, że mogą na nas liczyć i ufają nam – to nasza siła! 

W tym czasie odebraliśmy prawie 1,4 miliona telefonów i odpisaliśmy na tysiące wiadomości. Dotyczyły one różnych tematów: zdrowia psychicznego, relacji z bliskimi i rówieśnikami, trudnych doświadczeń przemocy, tożsamości. Przeprowadziliśmy kilkanaście tysięcy interwencji ratujących życie i zdrowie najmłodszych – zawsze wtedy, kiedy zakończenie życia wydawało się dzieciom jedynym możliwym choć najtrudniejszym sposobem, aby przerwać cierpienie, z którym już dłużej nie miały siły w pojedynkę walczyć. Nasz telefon 116 111 spełnia międzynarodowe standardy jakości wyznaczone przez Child Helpline International, którego jesteśmy członkiem. Trudno nam, kiedy zbudowane przez te lata zaufanie wśród dzieci nie jest doceniane przez rząd i nie otrzymuje odpowiedniego wsparcia rządu, czyli takiego, które gwarantuje stabilność działania linii i umożliwia rozwój telefonu zaufania. Rząd w 2021 roku finansuje tylko ok. 5% rocznego budżetu telefonu. Czy zdecyduje się wesprzeć nas w kolejnym roku? Nie wiemy. 116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży działa dzięki Wam – indywidualnym i biznesowym darczyńcom, wpłatom z 1%.

W dniu 13. urodzin telefonu dziękujemy zespołowi pomocy telefonicznej, który każdego dnia z uważnością, otwartością i wrażliwością pomaga kolejnym dzieciom. Ślemy też do Was serdeczność i wdzięczność, że zawsze możemy na Was liczyć. Że mogą na Was liczyć dzieci. Razem dajemy dzieciom siłę!” ?

Źródło i fot: profil facebookowy FDDS 

9 listopada 2021 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7159143

Skip to content