Teatralny kalendarz adwentowy

Teatralny kalendarz adwentowy

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku przygotował, w związku ze Świętami Bożego Narodzenia, cykl krótkich filmów dla dzieci pod wspólnym tytułem: “Teatralny kalendarz adwentowy”.

Będzie to nietypowe spotkanie on-line ze Skrzatami, które przekażą zainteresowanym Widzom, w lekki i zabawny sposób, informacje dotyczące obchodów Świąt Bożego Narodzenia w różnych krajach i na różnych kontynentach. Nie zabraknie także ciekawostek z historii Świąt i cudownych bajkowych opowieści, które przekaże pewien dystyngowany starszy pan. Widzowie będą mogli dowiedzieć się m.in. co to były Saturnalia w Rzymie, dlaczego w adwencie zapala się po kolei cztery świece o różnej długości, dlaczego Grecy utrzymują w czasie świątecznym ogień w kominkach i piecach przez 12 dni, jak obchodzone są święta w Meksyku i Kongo.

 

Filmy będą prezentowane od 1 do 24 grudnia 2020 r. na teatralnym profilu na portalu społecznościowym Facebook i na kanale na platformie YouTube.

 

Teatralny Kalendarz Adwentowy odc.1 – ” Rzym i Saturnalia”

 

Źródło: wloclawek.pl, facebook.com/teatrimpresaryjny/

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6889994