Teatr Polski w Warszawie na Dzień Dziecka

Teatr Polski w Warszawie na Dzień Dziecka

Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie z okazji Dnia Dziecka zaprasza najmłodszych na wspaniałe przygody! Z myślą o najmłodszych przygotował dwie piękne realizacje.

Rejestracja spektaklu „Pinokio” Carlo Collodiego w reżyserii Jarosława Kiliana – 1 czerwca

Sprzedaż biletów rozpocznie się w poniedziałek 1 czerwca i potrwa do 5 czerwca. Bilety w cenie 3 zł. Spektakl dostępny będzie do 7 czerwca.

„Pinokio” to jeden z najsłynniejszych utworów, zaliczanych do kanonu klasyki literatury dziecięcej. Postać Pinokia jest (obok Piotrusia Pana) archetypem postaci dziecięcej we współczesnej kulturze. W tytułową rolę Pinokia w klasycznej i widowiskowej inscenizacji na Dużej Scenie Teatru Polskiego wciela się Piotr Bajtlik. Niesamowitym Przygodom Pinokia towarzyszy muzyka Grzegorza Turnaua oraz barwna scenografia Jarosława Kiliana.

Utwór Carla Collodiego to dla najmłodszych widzów Teatru Polskiego okazja, aby przekonać się, jak siła wyobraźni wprawiona zostaje w ruch przy użyciu tradycyjnej maszynerii teatralnej. Spektakl „Pinokio” jest wizytówką cyklu Teatr Polski Dzieciom, w ramach którego na scenach teatru odbywają się cykliczne prezentacje przedstawień dla młodych widzów.

Teatr Polski czyta dzieciom: „Król Maciuś Pierwszy” – 6 czerwca

Z okazji Dnia Dziecka Teatr Polski sięgnął po „Króla Maciusia Pierwszego” – ponadczasowy utwór Janusza Korczaka. Opowieść o chłopcu, który przedwcześnie musiał przejąć obowiązki władcy, mimo iż wydana ponad sto lat temu, nadal porusza wyobraźnię dzieci i dorosłych. Król Maciuś (w tej roli Paweł Krucz) stawia czoła wielu wyzwaniom, uczy się od starszych, m.in. od Smutnego Króla (Antoni Ostrouch), a jednocześnie nie chce rezygnować ze swoich pragnień. Jego przygody stają się okazją, by rozmawiać o prawach dzieci.

Wydarzenie realizowane jest we współpracy z Komitetem Ochrony Praw Dziecka i Fundacją Kultury i Sztuki Taki Jestem. Sprzedaż biletów rozpocznie się w sobotę 6 czerwca i potrwa do 10 czerwca. Bilety w cenie 5 zł. Czytanie dostępne będzie do 12 czerwca.

Teatr zaprasza na licytacje przedmiotów pochodzących z dworu Króla Maciusia, które wesprą działalność Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Tron Króla Maciusia, Fotel Najstarszego Ministra. Zachęca Państwa także do wsparcia statutowej działalności Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

Więcej informacji.

Źródło: Teatr Polski w Warszawie

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7129353