Teatr Horzycy online

Toruń, Teatr im. Wilama Horzycy w nocy, Wikimedia Commons

Teatr Horzycy online

Teatr Horzycy logo

Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, podobnie jak inne instytucje kulturalne z naszego regionu, przeniósł swoją działalność do rzeczywistości wirtualnej. W każdy poniedziałek na Facebooku można wybrać się na wirtualny spacer po teatrze w towarzystwie dyrektora do spraw artystycznych – Pawła Paszty, który oprowadza po miejscach na co dzień niedostępnych dla widzów, takich jak:

 

Na swojej stronie, na profilu facebookowym oraz w serwisie Vimeo teatr udostępnił nagrania spektakli, transmisji online i wielu innych minionych już wydarzeń:

Do 9 maja br. na Facebooku będzie można oglądać nagranie transmisji Salonu Poezji online „A Nazareńczyk został sam”. W czasie spotkania online, które odbyło się 9 kwietnia, aktorzy Teatru Horzycy wzięli na warsztat pełne zadumy wiersze takich poetów, jak Zbigniew Herbert, Wisława Szymborska, Tadeusz Różewicz, Julian Tuwim, Czesław Miłosz, ks. Jan Twardowski i Leopold Staff.

Na facebookowym profilu teatru oraz w serwisie Vimeo można obejrzeć też nagranie spektaklu improwizowanego “Ostatnia wieczerza”, który odbył się między godz.  17.00 a 19.00 w Wielki Czwartek 2019 roku (18 kwietnia). Przedstawienie nawiązywało do motywu “ostatniej wieczerzy”, a towarzyszyła mu muzyka powiązana z z tematem Wielkiej Nocy, m.in. Bacha, Pergolesiego i Mozarta.

Ponieważ z powodu zawieszenia działalności instytucji Kultury trzeba było odwołać ostatnie planowane przedstawienia „Edypa Tyrana”, pracownicy teatru postanowili umożliwić widzom pożegnanie ze spektaklem w internecie. “Edyp Tyran” został udostępniony na Facebooku i w serwisie vimeo. Będzie dostępny do soboty – 2 maja.

Ciekawą propozycją Teatru Horzycy jest czytanie dramatu online. Zespół aktorów – Paweł Kowalski,
Małgorzata Abramowicz i Jarosław Felczykowski – przedstawił interpretację dramatu Hanocha Levina „Udręka życia”, który wyreżyserował Damian Josef Neć.

Link do materiału na Facebooku:
https://www.facebook.com/TeatrHorzycyTorun/posts/2892445614147330

Link do materiału w serwisie Vimeo:
https://vimeo.com/403963013

Dla najmłodszych przygotowano Niedziele w Teatrze Online. Dotychczas odbyły się trzy spotkania – 15 i 22 marca oraz 5 kwietnia, w czasie których dzieci mogły wysłuchać fragmenty “Opowiadań z Doliny Muminków”, czytany przez Martę Podfilipską, oraz książki „Wilczek Leon – odwaga i uważność” Agnieszki Pawłowskiej, w interpretacji Marii Kierzkowskiej, a także zobaczyć, jak wykonać domową orkiestrę.

Matylda Podfilipska czyta fragment „Opowiadań z Doliny Muminków” Tove Jannson (tłum. Irena Szuch-Wyszomirska).

Stwórz domową orkiestrę.

Maria Kierzkowska czyta książkę „Wilczek Leon – odwaga i uważność” Agnieszki Pawłowskiej

Zachęcamy Państwa do odwiedzania strony teatru oraz do śledzenia jego profilu na Facebooku, gdzie znaleźć można wiele ciekawych materiałów przygotowanych przez aktorów w cyklu „Horzyca nadaje z domu” #HorzycaZdomu oraz zadania z cyklu #ZróbSobieTeatr.

Oprac. Anna Siemińska

Zdjęcie gł. Teatr im. Wilama Horzycy w nocy, Wikimedia Commons

 

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7039575