Targi edukacyjne BETT SHOW 2018

Targi edukacyjne BETT SHOW 2018

 Targi edukacyjne BETT Show to jedne z największych na świecie targów edukacyjno-technologicznych skupiających 850 wiodących firm z branży technologii edukacyjnych, 103 nowe startupy edukacyjne i ponad 34700 uczestników (reprezentujących 131 krajów). Odbywają się raz w roku w Londynie od ponad 30 lat.

W tym roku pod koniec stycznia w targach edukacyjnych uczestniczyły osoby, które w samorządzie województwa kujawsko-pomorskiego zajmują się edukacją i cyfryzacją, w tym nauczyciele konsultanci z KPCEN w Toruniu, Bydgoszczy i we Włocławku.

Podczas BEET Show uczestnicy brali udział w ciekawych pokazach, wykładach, obserwacjach i przeglądach, w tym m.in. dotyczących zastosowania wirtualnej rzeczywistości w nauczaniu (Platforma HTC Vive), demonstracji nowych zagrożeń związanych z cyberprzestępczością, przykładów innowacyjnego biznesu prowadzonego przez RS Components w kontekście szkolnictwa zawodowego. Podczas drugiego dnia targów skoncentrowaliśmy się głównie na potrzebach szkół w zakresie cyfryzacji (przegląd rynku) oraz na zastosowaniu wirtualnej rzeczywistości w nauczaniu. Ciekawymi rozwiązaniami okazały się propozycje gier i zabaw rozwijających zainteresowania, np. matematyczne czy historyczne, przygotowane przez światowe firmy z myślą o uczniach mających trudności w nauce.

Na szczególną uwagę zasługuje oferta wielu firm związana z rozwijaniem umiejętności kodowania i programowania wzmacniająca procesy poznawcze i intelektualne. Tematem przewodnim targów była automatyka, robotyka i rozszerzona rzeczywistość. Stąd też na Bett Show obecność wielu osób związanych z edukacją, dyrektorów szkół, wykładowców, nauczycieli i uczniów poszukujących nowoczesnych rozwiązań.

Grupa osób oddelegowanych z naszego województwa zapoznała się z szerokim zakresem rozwiązań technologicznych w edukacji, a także uczestniczyła w wykładach innowatorów ze świata nauki.

Podczas pobytu w Anglii delegacja odwiedziła Cmentarz Lotników Polskich w Newark-on Trent, gdzie złożono okolicznościowy wieniec na grobie Władysława Raczkiewicza, prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i wojewody pomorskiego.

Targi BETT to czas intensywnej wymiany doświadczeń, idei, informacji i technologii. Dzięki połączeniu kompetencji, doświadczenia i pasji nauczycieli z nowoczesną technologią tworzy się świadoma kadra przyszłości pozwalająca wspólnie rozwijać kompetencje i zainteresowania uczniów, budując nowe społeczeństwo oparte na innowacyjności. W procesie edukacji ważny jest zarówno aspekt historyczny i społeczny, jak i wdrażanie najnowszych rozwiązań technologicznych.

Województwo Kujawsko-Pomorskie, jako jedno z nielicznych w Polsce, wdraża nowoczesne rozwiązania informatyczno-technologiczne, wyposażając szkoły i placówki w nowoczesny sprzęt multimedialny, np. tablice interaktywne, pracownie stacjonarne (KPCEN-y Bydgoszcz, Toruń, Włocławek) i mobilne wypożyczane szkołom. Ten nowoczesny sprzęt można wykorzystać, aby lekcje przedmiotów matematyczno-przyrodniczych były bardziej interesujące dla uczniów. Stąd powstała inicjatywa udziału w targach, podczas których mogliśmy zaobserwować najnowocześniejsze osiągnięcia w dziedzinie technologii edukacyjno-informatycznych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7039550