#takTOdziała w Młynie Wiedzy

#takTOdziała w Młynie Wiedzy

Młyn Wiedzy w Toruniu

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przygotowało serię krótkich filmów “#takTOdziała”, w których prezentuje swoje eksponaty i wyjaśnia, jakie zjawiska można dzięki nim obserwować i jakie doświadczenia przeprowadzić.

– W Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy mamy ponad 140 eksponatów. Chcemy je zaprezentować, a przede wszystkim zachęcić do samodzielnego odkrywania naszych stanowisk i przeprowadzania doświadczeń. Na miejscu, w Młynie Wiedzy. Mamy nadzieję, że dzięki serii “takTOdziała” kolejne osoby będą chciały odkryć moc nauki, odwiedzić Młyn oraz Toruń. Atrakcji w jedynym centrum nauki w województwie nie brakuje, tak samo jak w Toruniu – informuje Marcin Centkowski, rzecznik Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. 
 
Pracownicy Działu Naukowo-Dydaktycznego opowiadają w krótkich filmach o wybranych eksponatach, wyjaśniają, co możemy dzięki nim zaobserwować oraz jakie przeprowadzić doświadczenia. W pierwszym odcinku widzowie mogą poznać historię doświadczenia przeprowadzonego przez Jeana Bernarda Leona Foucaulta w marcu 1851 roku. – Eksperyment ten jest znakomitym dowodem potwierdzającym istnienie ruchu obrotowego Ziemi – mówi Piotr Zieliński z Działu Naukowo-Dydaktycznego CNMW. 
 
Centrum nauki planuje, że przynajmniej dwa razy w tygodniu będą publikowane nowe odcinki. Filmy z serii “takTOdziała” będą dostępne w kanale Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w serwisie YouTube. Premierowy odcinek poświęcony wahadłu Foucaulta można zobaczyć pod tym adresem.
Fot. W pierwszym filmie “takTOdziała” Piotr Zieliński wyjaśnia doświadczenie z wahadłem Foucaulta
Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7039580