Takie znaki tylko we Włocławku!

Takie znaki tylko we Włocławku!

Urząd Miasta Włocławek

Od dwóch lat Prezydent Włocławka zaprasza uczniów włocławskich szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na przyszkolny drogowskaz. Ubiegłoroczna (2020) edycja, mimo okresu pandemii, cieszyła się niemałym zainteresowaniem, bo nadesłano blisko 100 prac.

Komisja konkursowa na czele z prezydentem Markiem Wojtkowskim, a także przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji we Włocławku, dokonała wyboru trzech zwycięskich rysunków. To one stały się inspiracją do wyprodukowania trzech “znaków”, które zostały właśnie zamontowane w okolicach szkół, do których uczęszczają autorzy zwycięskich prac. Przyszkolne drogowskazy pojawiły się przy Zespole Szkół nr 11 oraz przy Szkole Podstawowej nr 23 we Włocławku.

 

Konkurs odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, a tablice powstałe z rysunków dzieci są swoistym apelem najmłodszych, skierowanym do kierowców.

 

Źródło: wloclawek.pl

Fot. gł. Znak drogowy przy Szkole Podstawowej nr 23 we Włocławku, zdj. UM Włocławek/M.O. (źródło: ddwloclawek.pl)

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165217

Skip to content