Tajemnice portretów królewskich

Tajemnice portretów królewskich

W minioną niedzielę (5 kwietnia) Muzeum Okręgowe w Toruniu wystartowało z nowym programem edukacyjnym: Zagadki domowe dla dzieci i rodziców – Tajemnice portretów królewskich. Program realizowany jest w ramach akcji #MuzealnieWirtualnie.

Pierwsze zadanie dla dzieci i rodziców polega na zapoznaniu się z tajemnicami obrazów, które odkryli pracownicy Muzeum, oraz na dokładnym obejrzeniu wszystkich portretów królów polskich zgromadzonych w Ratuszu Staromiejskim.

Te przygotowania stanowią rozgrzewkę do rozwiązywania zagadek. W najbliższych tygodniach, od 5 kwietnia, w każdą niedzielę, będą się pojawiały kolejne „królewskie” zagadki.

MOT zachęca do przysyłania rozwiązań. Na zwycięzców czekają nagrody!

Instrukcja

1. Otwórz i zapoznaj się z plikiem Tajemnice portretów królewskich.
2. Obejrzyj portrety w pliku Poczet królów polskich w zbiorach MOT.
3. Teraz jesteś gotowy do rozwiązywania zagadek, które się znajdują w pliku Zagadki nr 1.
4. Zachęcamy do przysyłania rozwiązań zagadek. Utwórz dokument w Wordzie. Napisz rozwiązania i prześlij na adres: de@muzeum.torun.pl
5. Za tydzień możesz zerknąć na naszą stronę i odszukać plik Zagadki nr 2.
6. Dla wytrwałych, którzy nadeślą, co najmniej trzy razy prawidłowe rozwiązania, czekają książki o toruńskich portretach królewskich.

Oprac. Anna Siemińska

Zdjęcie gł. Toruń, Ratusz Staromiejski, ob. Muzeum Okręgowe, 2 poł. XIII, 1391-1399, 1861. Westybul przed Salą Królewską. Fot. Dawid Galus. Źródło: Wikimedia Commons (Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska)

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,854,259