Sztuka zamiast… Papier i dizajn w Galerii Sztuki Współczesnej

Sztuka zamiast… Papier i dizajn w Galerii Sztuki Współczesnej

logo Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku

Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku w październiku i w listopadzie realizuje kolejny projekt plastycznych warsztatów profilaktyczno-twórczych pt. Sztuka zamiast… Papier i dizajn

Celem projektu jest edukacja oraz kształtowanie postaw przez sztukę i twórcze działania. Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży z Włocławka. Zadanie jest realizowane na zlecenie Gminy Miasto Włocławek w ramach realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w roku 2022.

Warsztaty zakładają tworzenie sytuacji umożliwiających poznawanie własnych trudności i własnych zasobów oraz rozwijanie umiejętności i zainteresowań. Ideą zajęć jest profilaktyka uzależnień oraz rozwijanie osobowości.

Zajęcia kierowane są do grup zorganizowanych (grupy ok. 20 osób, czas trwania ok. 90 minut).

Uczestnicy otrzymają podstawowe informacje o papierze jako materiale twórczym oraz o dizajnie, będą mieli okazję do własnych działań twórczych z zastosowaniem różnych technik i materiałów. Organizator przewiduje warsztaty dla dziesięciu grup. Grupy uczestniczące otrzymają również zaświadczenie o udziale w zajęciach.

Podsumowaniem projektu będzie prezentacja prac w pracowni Galerii oraz prezentacja dokumentacji fotograficznej na stronie internetowej.

Warsztaty są bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona.

Termin realizacji: od 1 października do 25 listopada

Koordynatorem przedsięwzięcia jest instruktor oświatowy Małgorzata Jabłońska, tel. 54 411 21 20.

 

Źródło: galeriasztuki.wloclawek.pl

30 września 2022 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165163

Skip to content