Sztuka i rękodzieło ludowe – kiermasz w muzeum

Plakat kiermaszu świątecznego w Muzeum Etnograficznym z ludową gwiazdą kolędniczą.

Sztuka i rękodzieło ludowe – kiermasz w muzeum

Muzeum Etnograficzne w Toruniu - logo bez nazwy Tradycyjne ozdoby choinkowe i regionalne przysmaki oraz produkty z gospodarstw ekologicznych to nie wszystko, co znajdziemy na tegorocznym kiermaszu bożonarodzeniowym w Muzeum Etnograficznym w Toruniu. Swoje produkty zaoferuje blisko stu twórców z różnych regionów Polski, a także wystawców z Ukrainy.

Na stoiskach będzie można zobaczyć słomiane i wiórowe ozdoby choinkowe, ręcznie malowane szklane i ceramiczne bombki, woskowe świece i stroiki świąteczne, haftowane bieżniki i serwetki, rzeźbione anioły, szopki oraz postacie świętych. Garncarze zaprezentują całą gamę wyrobów ceramicznych, od tradycyjnych glinianych a także kamionkowych garów, po bogato szkliwione, fantazyjne cacka. Podziwiać będzie można również wyroby z wikliny, kolorowe łowickie wycinanki, drewniane i szmaciane zabawki oraz oryginalną biżuterię. Miłośnicy tradycyjnych smaków będą mogli zakupić wędliny, miody, chleb na zakwasie,  pierniki, domowe wypieki i przetwory. Kiermasz może stać się świetną okazją do zakupu świątecznych podarków lub elementów, które staną się niebanalną ozdobą domu.

W trakcie trwania imprezy, o godzinie 11.00, 12.00 i 13.00 pracownicy muzeum oprowadzać będą chętnych po aranżacjach świątecznych w Parku Etnograficznym (w cenie biletu).
Bilety: 5 zł – normalny, 3 zł – ulgowy, 10 zł – rodzinny.

Termin: 10 grudnia (niedziela), godz. 10.00-15.00.

Miejsce: Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu

Źródło: MET

_

5 grudnia 2023 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181583

Skip to content