SZKOLIMY ZDALNIE

Młoda kobieta korzysta z laptopa w słuchawkach na uszach

SZKOLIMY ZDALNIE

Trwająca pandemia spowodowała zmianę form pracy nauczycieli konsultantów Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.

Od września zaproponowaliśmy dyrektorom szkół, nauczycielom, pedagogom szkolnym oraz zespołom nauczycielskim wiele różnych form wsparcia online. Wśród nich dominowały webinaria, warsztaty, sieci współpracy i samokształcenia, konferencje i seminaria. Wiele dotyczyło doskonalenia kompetencji w zakresie pracy zdalnej.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się konferencja Uczymy się pomagać dzieciom i młodzieży w kryzysie zorganizowana we współpracy z Powiatową Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Nakle nad Notecią oraz konferencja Pomnożyć kreatywność, czyli Międzynarodowe Święto Kropki.

Pomimo trudności organizacyjnych realizowane były zajęcia w ramach projektów edukacyjnych Leśna skrzynia skarbów oraz Smok czy Smog.

Na uwagę zasługuje seminarium I AKUMULATOR  PRZEDSZKOLNY na BISpt. Jestem ok taki, jaki jestem. Jak dzieci budują poczucie własnej wartości?

W celu utrzymania stałego kontaktu z nauczycielami, aby służyć im na bieżąco wsparciem metodycznym, zaplanowaliśmy stałe dyżury nauczycieli konsultantów i doradców metodycznych: e-konsultacje na platformie ClickMeeting. Wystarczy wejść na stronę placówki https://cen.bydgoszcz.pl/ i kliknąć na link przypisany naszym ekspertom.

Zachęcamy do odwiedzin naszej strony internetowej, na której umieściliśmy obszerną ofertę szkoleń zdalnych, którą na bieżąco aktualizujemy. Jesteśmy również otwarci na realizację form dostosowanych do potrzeb szkół. Wśród naszych propozycji na najbliższy miesiąc można znaleźć m.in. formy ułatwiające pracę zdalną, np. Kompetencje cyfrowe dyrektora -TIK w pracy szkoły, Narzędzia internetowe w pracy dydaktycznej nauczyciela języka angielskiego, a także ułatwiające przygotowanie uczniów do egzaminu ósmoklasisty i egzaminów maturalnych oraz wiele innych. Nie zapominamy również o nauczycielach ubiegających się o stopnie awansu zawodowego. Dla nich uruchamiamy cykliczne spotkania ułatwiające przygotowanie się do postępowania kwalifikacyjnego. Dyrektorzy szkół, wicedyrektorzy oraz kadra zarządzająca oświatą mogą skorzystać z bezpłatnych indywidualnych konsultacji Przy kawie o sprawie. Ciekawie zapowiada się Forum Praktyków 2020 na temat: (Zdalne) rozwijanie kompetencji językowych uczniów na różnych etapach edukacyjnych. 

KPCEN w Bydgoszczy działa zgodnie z przesłaniem Nasz profesjonalizm i Twój potencjał gwarantują sukces, dlatego nasi pracownicy nieustannie podnoszą swoje kompetencje, aby sprostać oczekiwaniom środowiska edukacyjnego. Wyniki ewaluacji prowadzonych przez nas działań pokazują, że jesteśmy bardzo wysoko oceniani przez odbiorców.

Zapraszamy do korzystania z naszego profesjonalnego wspomagania!

Opracowanie
V. Panfil-Smolińska

Fot. Canva

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164373

Skip to content