Szkolenie online dla germanistów

Szkolenie online dla germanistów

Goethe-Institut logo PBW w Bydgoszczy logo

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy i Instytut Goethego w Krakowie zapraszają nauczycieli języka niemieckiego szkół podstawowych i ponadpodstawowych na szkolenie, które pomoże zachęcić uczniów do wzięcia udziału w konkursie LESELUST – Odkryć radość z czytania”.

Darmowe szkolenie odbędzie się online, 23 listopada (czwartek), w godz. 16.30 – 18.30.

Zapisy: należy przysłać mail do 21.11.2023 r. na adres: czytelnia1@pbw.bydgoszcz.pl z imieniem i nazwiskiem, nazwą szkoły i miejscowości. Link do szkolenia zostanie przesłany 22 listopada.

O szkoleniu i prowadzącej

Nie należy nikogo przekonywać, że czytanie ma na nas w wielu aspektach pozytywne oddziaływanie. Ale kiedy myślimy o włączeniu książek do lekcji języka niemieckiego, nasuwa się kilka pytań:

  • Kiedy należałoby zacząć czytanie?
  • Czy mamy w ogóle na to czas?
  • Które książki nadają się do tego najlepiej?
  • Jak należy z nimi pracować podczas lekcji?

 

Na te i inne pytania odpowie prowadząca szkolenie Joanna Przybyłowska, która studiowała germanistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim i metodykę DaF na Uniwersytecie Wiedeńskim. Jest nauczycielką dyplomowaną posiadającą doświadczenie w nauczaniu na wszystkich etapach edukacyjnych, od przedszkolaków po osoby dorosłe. Jest również doradcą metodycznym nauczania języka niemieckiego w Małopolskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli. Od roku 2007 współpracuje z Instytutem Goethego w Krakowie jako egzaminator, prowadząc warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz szkolenia dla nauczycieli. Jest autorką i koordynatorką ogólnopolskiego konkursu „Leselust – odkryj radość z czytania”. Szczególnie interesuje się nauką poprzez ruch, muzykę i zabawę, metodami aktywizującymi, pracą projektową, propagowaniem czytelnictwa i nowymi technologiami w edukacji. Współpracuje również z innymi instytucjami, prowadząc szkolenia dla nauczycieli, opracowując materiały dydaktyczne i promując nauczanie języka niemieckiego. Jest autorką oraz współautorką wielu innowacji pedagogicznych oraz laureatką konkursu MEN „Nauczyciel Innowator 2018“.

Link do strony projektu Odkryć radość z czytania LESELUST

9 listopada 2023 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181441

Skip to content