Szkolenia komputerowe dla dorosłych

Szkolenia komputerowe dla dorosłych

Projektowanie stron www, obsługa programów biurowych w administracji i tworzenie grafiki komputerowej – to tylko nieliczne z kompetencji, które można nabyć dzięki certyfikowanym szkoleniom komputerowym dla dorosłych, organizowanym przez Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego. Ze szkoleń skorzysta 3310 osób z obszaru województwa kujawsko-pomorskiego. Zapisy na zajęcia już ruszyły. Zachęcamy do skorzystania.

Projekt „Certyfikowane szkolenia komputerowe dla osób dorosłych z województwa kujawsko-pomorskiego” współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 28 milionów złotych. Na realizację inwestycji samorząd województwa pozyskał dofinansowanie w kwocie 24 milionów złotych.

– Zdobywanie nowych umiejętności to inwestycja we własną przyszłość. Samorząd województwa przykłada dużą wagę do jakości kształcenia i czyni wiele, by umożliwić mieszkańcom naszego regionu, chcącym podnosić kluczowe kompetencje, odpowiednie warunki do wykorzystania ich potencjału. Zapraszamy do uczestnictwa w szkoleniach komputerowych, a wkrótce – także w szkoleniach językowych, które zorganizujemy dla mieszkańców województwa – mówi marszałek Piotr Całbecki. 

Projekt „Certyfikowane szkolenia komputerowe dla osób dorosłych z województwa kujawsko-pomorskiego” skierowany jest do osób powyżej dwudziestego piątego roku życia, które z własnej inicjatywny chcą nabywać, podnosić lub uzupełniać posiadane kwalifikacje. Szczególną grupą osób, do której adresowane są szkolenia, są pracujący lub uczący się na terenie naszego województwa, posiadający wykształcenie maksymalnie średnie, osoby zmagające się z niepełnosprawnością oraz będące powyżej 50. roku życia.

Organizatorem szkoleń jest Toruńska Agencja Rozwoju we współpracy z partnerami projektu: Instytutem Badawczo-Szkoleniowym Sp. z o.o. (biuro projektu: ul. Włocławska 167 w Toruniu) oraz firmą SEKA S.A z Bydgoszczy.

Chętni uczestniczyć będą w szkoleniach i kursach komputerowych o różnorodnej tematyce:

  • szkolenia zawodowe:

– technologie informacyjno-komunikacyjne w pracy dydaktycznej
– projektowanie stron www,
– inżynieria projektowania komputerowego CAD 2D i 3D
– programy biurowe w administracji,
– grafika komputerowa,
– JAVA;

Dofinansowanie tych szkoleń w ramach projektu wysokości 88% całkowitej wartości szkolenia.

  • szkolenia kwalifikacyjne:

– szkolenia przygotowujące do egzaminu ECDL – poziom podstawowy A,
– szkolenia przygotowujące do egzaminu ECDL – poziom średniozaawansowany B,
– inne szkolenia przygotowujące do certyfikacji ECDL;

Dofinansowanie tych szkoleń w ramach projektu wynosi 100%.

  • szkolenia specjalistyczne zakończone egzaminem uprawniającym do uzyskania certyfikatu potwierdzającego kwalifikacje:
    – systemy geoinformatyczne w praktyce wraz z pozyskiwaniem danych przestrzennych.

Dofinansowanie tych szkoleń w ramach projektu wynosi 88%. Pozostałe 12% wartości szkolenia może wnieść uczestnik zajęć lub w jego imieniu inny podmiot.
Szczegółowe informacje na temat szkoleń, w tym formularz zgłoszeniowy i lista niezbędnych dokumentów rekrutacyjnych, na stronie www.szkoleniakomputerowe.tarr.org.pl

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

fot. Łukasz Piecyk

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7016852