Szkoła Prototypowania – warsztaty dla nauczycieli

Szkoła Prototypowania – warsztaty dla nauczycieli

Centrum Nauki Kopernik logo

Na Szkołę Prototypowania, która odbędzie się w maju w Centrum Nauki Kopernik, organizator zaprasza:

  • nauczycielki i nauczycieli uczących przedmiotów artystycznych (plastyka, muzyka, technika), przyrodniczych (biologia, chemia, geografia) i ścisłych (matematyka i fizyka);
  • edukatorki i edukatorów działających w obszarze edukacji pozaformalnej;
  • wszystkich pasjonatów nauki, którzy chcą stworzyć własną pomoc naukową.

Wiosenną Szkołę poprowadzą Marta Fikus-Kryńska i Szymon Filipowicz.

Z jakich narzędzi edukacyjnych warto korzystać na lekcji, jak spójnie omawiać jeden temat na lekcjach różnych przedmiotów, jak zwiększyć estetyczną stronę doświadczeń w szkole? Wychodząc od tych pytań, uczestnicy zaprojektują pomoce naukowe – od prostego „odpalacza zajęć” (służącego do pobudzenia kreatywności i rozruszania uczniów) przez szkolne eksponaty po zestawy eksperymentalne, które skutecznie zwiększą poziom zaangażowania i zrozumienia tematu wśród uczniów.

Szkoła Prototypowania to doskonała okazja, aby zdobyć nowe, przydatne umiejętności, wymienić się doświadczeniami edukacyjnymi z innymi nauczycielami, a także nawiązać inspirujące kontakty na przyszłość.

Podczas 5-dniowych warsztatów wspólnie z innymi uczestnikami uczestnicy przejdą przez proces szybkiego prototypowania. Będą projektować, konstruować i wprowadzać ulepszenia, żeby na koniec przetestować swoje rozwiązanie na Wystawach Centrum Nauki Kopernik.

Dodatkowo, w programie tegorocznej edycji zaplanowano warsztaty w oparciu o narzędzia teatru improwizacji oraz ognisko nad Wisłą!

Informacje praktyczne

Uczestnikom organizator zapewnia zakwaterowanie i pełne wyżywienie podczas trwania Szkoły Prototypowania.

Termin warsztatów: 20–24.05.2024

Zapisy: do 25.04.2024, do godz. 9.00

ZAPISZ SIĘ

Kryteria oceny zgłoszeń

Ocena zgłoszeń zostanie dokonana przez 3-osobowe jury złożone z ekspertów z Centrum Nauki Kopernik, na podstawie poniższych kryteriów:

  1. motywacja do udziału w Szkole Prototypowania (0–7 pkt);
  2. pomysłowość w zakresie łączenia sposobów omawiania tego samego zagadnienia na różnych przedmiotach (0–10 pkt);
  3. pomysł na doświadczenie/zadanie dla uczniów do wykonania w klasie lub plenerze, które autor(-ka) uważa za piękne (0–5 pkt);
  4. wcześniejsze doświadczenie w tworzeniu pomocy edukacyjnych / pomysł na pomoc naukową (0–5 pkt);
  5. uczestnictwo we wcześniejszych edycjach Szkół Prototypowania (0–3 pkt) – gdzie 3 pkt otrzymuje osoba, która do tej pory nie uczestniczyła w Szkołach Prototypowania organizowanych przez Centrum Nauki Kopernik.

 

Źródło: Centrum Nauki Kopernik, fot. CNK

_

17 kwietnia 2024 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7129335