#Szkoła pamięta – zapraszamy do udziału w kolejnej edycji akcji MEN

#Szkoła pamięta – zapraszamy do udziału w kolejnej edycji akcji MEN

MEN

MEN zaprasza do udziału w kolejnej edycji akcji „Szkoła pamięta”. Podobnie jak w ubiegłym roku zachęca uczniów i nauczycieli do upamiętnienia ważnych rocznic i wydarzeń historycznych. Chce także zwrócić większą uwagę na historię małych ojczyzn oraz pamięć o lokalnych bohaterach. Ministerstwu zależy, aby tegoroczna edycja akcji, ze względu na obostrzenia związane z epidemią, koncentrowała się przede wszystkim na działaniach wirtualnych i multimedialnych. MEN czeka na zgłoszenia czeka do 29 listopada.

Szkoła pamięta – edycja 2020

„Szkoła pamięta” to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy MEN, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem w środowisku szkolnym. W 2019 r. w akcję włączyło się prawie 1,3 mln uczniów z ponad 11 tys. szkół. Młodzi ludzie ze swoimi opiekunami odwiedzali miejsca pamięci, porządkowali groby, palili znicze i wspominali osoby ważne dla danej wspólnoty.

W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, MEN zaleca, aby działania realizowane w ramach akcji miały przede wszystkim charakter wirtualny bądź multimedialny i były realizowane w obrębie szkoły lub placówki.

Propozycje działań

MEN zachęca uczniów i nauczycieli do podejmowania różnych działań, których celem jest upamiętnienie ważnych rocznic i postaci historycznych. W ramach akcji MEN zaleca, aby społeczności szkolne zwróciły większą uwagę na historię swojej małej ojczyzny i lokalnych bohaterów.

Więcej informacji: MEN

Źródło: MEN

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7160338

Skip to content