Szafarska Scena Młodych

Szafarska Scena Młodych

RECITAL FORTEPIANOWY JAGODY STACHOWIAK

Wszystkich miłośników muzyki fortepianowej zapraszamy na koncert z cyklu Szafarska Scena Młodych, podczas których na scenie Ośrodka Chopinowskiego prezentują się młodzi, utalentowani muzycy, którzy choć są dopiero na początku swojej kariery muzycznej, odnoszą liczne sukcesy artystyczne.

W najbliższą sobotę – 21 kwietnia 2018 roku o godzinie 17.00 na szafarskiej estradzie zaprezentuje się młoda i utalentowana pianistka Jagoda Stachowiak, która naukę rozpoczęła w 2005 roku w Ognisku Muzycznym, działającym przy Samorządowym Ośrodku Kultury w Święciechowie. Od 2011 do 2014 roku uczyła się również gry na skrzypcach. W 2013 roku zdała do II klasy fortepianu Szkoły Muzycznej II stopnia im. Romana Maciejewskiego w Lesznie, gdzie pracowała 2 lata pod kierunkiem Joanny Czuby. Od 2015 roku kontynuuje naukę gry na fortepianie w klasie Barbary Jarantowskiej w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu. W 2017 roku została laureatką III nagrody na IV Festiwalu Pianistycznym im. Apolinarego Szeluty w Słupcy. W ciągu 5-letniej nauki w szkole muzycznej II stopnia wystąpiła około 50 razy, prezentując program obejmujący różne epoki.

Podczas sobotniego koncertu w wykonaniu Jagody Stachowiak usłyszymy kompozycje Bacha, Mozarta, Szymanowskiego, Chopina i Ravela. Koncert rozpocznie Preludium i Fuga H-dur Jana Sebastiana Bacha. Następnie zabrzmi Sonata Es-dur “Les Adieux” Ludwiga van Beethovena, jedyna sonata programowa tego twórcy, składająca się z części: Pożegnanie, Nieobecność oraz Powrót. W programie koncertu znalazły się też: melancholijna Etiuda es-moll op. 4 nr 1 Karola Szymanowskiego, wirtuozowska Etiuda Ges-dur op. 10 nr 5 oraz nostalgiczna Ballada g-moll op. 23 Fryderyka Chopina. Koncert zakończy impresjonistyczne Oiseaux tristes (Smutne Ptaki) z cyklu Miroirs (Zwierciadła) Maurice’a Ravela.

Koncert Jagody Stachowiak odbędzie się w Sali Małej Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni. Serdecznie zapraszamy 21 kwietnia na godzinę 17.00 do Szafarni.

Wstęp wolny

Chopin Bus nie kursuje.

Fot. główna: Szafarska Scena Młodych (21.04.2018)

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6869194