Symfonika familijna – Tańcząca orkiestra

Symfonika familijna – Tańcząca orkiestra

2 lutego b.r. o godz. 16.00 w Auli UMK w Toruniu odbędzie się kolejny koncert z cyklu Symfonika familijna – Tańcząca orkiestra.

Wystąpią:
Kinga Augustyn – skrzypce
Mariusz Smolij – dyrygent
Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Podczas koncertu słuchacze poznają różnorodność kultur i stylów muzycznych wielu krajów i kontynentów, ukazane będą różne brzmienia i barwy orkiestry, przez co odkryta zostanie prawdziwa głębia i różnorodność możliwości orkiestry symfonicznej.

Jednym z projektów, którego ideą jest dotarcie do dzieci i zaprezentowanie im piękna muzyki klasycznej, jest Symfonika Familijna. Podczas koncertów cyklu, dzieci wraz z opiekunami zaproszeni zostaną  do wspólnej zabawy i eksploracji muzycznych tematów i utworów, wśród których znaleźć możemy zarówno klasykę, jak i muzykę rozrywkową i filmową. Wydarzenia z cyklu Symfoniki Familijnej zostały przygotowane w taki sposób, by każdorazowo znalazła się podczas ich trwania przestrzeń, która umożliwi dzieciom zapoznanie się z działalnością orkiestry „od kuchni”. Tego typu zabiegi mają pokazać najmłodszym, że praca orkiestry to przygoda, która oddziałuje nie tylko na słuch, ale też na wzrok i emocje każdego, kto się z nią zetknie na żywo.

Cykl przeznaczony jest dla dzieci od 6 roku życia wraz z opiekunami.
Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7129225