Symbole Wielkiej Brytanii – wystawa prac plastycznych w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu

Symbole Wielkiej Brytanii – wystawa prac plastycznych w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu zaprasza na wernisaż wystawy Symbole Wielkiej Brytanii, który odbędzie się 4 października (czwartek) 2018 r. o godz. 11.00 w sali wystawowej Biblioteki w Toruniu przy ul. Dąbrowskiego 4.

Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Toruniu oraz Wydawnictwo Oxford University Press prezentują pokonkursową wystawę I Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego Symbole Wielkiej Brytanii, zorganizowanego dla uczniów szkół specjalnych województwa kujawsko-pomorskiego.

Jednym z głównych zamierzeń konkursu jest zwiększenie motywacji uczniów do nauki języków obcych, które w dzisiejszym świecie są „oknem na świat”. Wszystkie planowane działania mają na celu uświadomienie dzieciom, jak ważna jest znajomość języków obcych oraz rozwijanie ekspresji twórczej i twórczego myślenia uczniów i promowanie ich osiągnięć.

Wielka Brytania to kraj rozlicznych tradycji, z którymi nauczyciele zapoznają uczniów  Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Toruniu, uwrażliwiając ich na różnorodność językową i kulturową tego kraju. To także miejsce, w którym mieszka i pracuje ponad milion naszych rodaków.

Na wystawie zaprezentowane zostaną prace plastyczne w formacie A3, A4, A5 wykonane dowolną techniką. Inspiracją prac były różne skojarzenia dotyczące Wielkiej Brytanii, m.in. królowa Elżbieta i popołudniowa herbatka, czerwony autobus czy policjant w oryginalnej czapce.

Ekspozycję można oglądać do 30 października 2018 r. w godzinach otwarcia Biblioteki.

http://www.bptorun.edu.pl/

Plakat wydarzenia

Oprac.
Wiesława Budrowska
Wydział Informacyjno-Bibliograficzny
Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6874242