Świętujemy Rok Jakubowy

Świętujemy Rok Jakubowy

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Z okazji Roku Jakubowego w sobotę (6 sierpnia 2022 r.) o godzinie 9 wystartuje ze Świecia dwudniowa Jakubowa Sztafeta Rowerowa do Włocławka. W rajdzie weźmie udział dwustu cyklistów. Na mecie przywita uczestników członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska.

Pierwszego dnia do pokonania będzie aż 98 km. Etap pierwszy zakończy się w Inowrocławiu, trasa będzie przebiegać przez: Niedźwiedź-Gruczno-Topolinek-Topolno-Grabowo-Kozielec-Strzelce Górne-Jarużyn-Bydgoszcz (ulicami: Harcerska, Inwalidów, Sporna, Toruńska, Plątnowska, Żółwińska)-Wypaleniska-Trzcianka-Chrośna-Liszkowice-Budziaki-Liszkowo-Czyste-Gnojno.

Następnego dnia uczestnicy wyruszą Nadwiślańskim Szlakiem Świętego Jakuba do Kruszwicy, a dalej Dobrzyńsko-Kujawską Drogą św. Jakuba do Włocławka. Do pokonania będą 74 km. Trasa będzie wiodła przez: Sikorowo-Łojewo-Szarlej-Kruszwica-Piaski-Bronisław-Krzywosądz-Bodzanowo-Kościelna Wieś-Zagajewice-Wieniec-Wieniec Zdrój-Włocławek (ulicami: Wieniecką, Plac Solidarności, Prymasa Stefana Wyszyńskiego, Fabryczną, Piwną).

Partnerami wydarzenia są samorządy miast Świecia, Inowrocławia i Włocławka.

W ubiegłym roku odbyła się pierwsza edycja Jakubowej Sztafety Rowerowej, wówczas rowerzyści pokonali szlak z Brodnicy do Mogilna, jadąc Polską Drogą Camino Polaco.

Przez województwo kujawsko-pomorskie biegnie fragment Szlaku Świętego Jakuba, który jest przecinającą całą Europę siecią dróg prowadzących do znajdującego się w Santiago de Compostela grobu apostoła.

Czytaj także: Dni Świętego Jakuba (fotorelacja)

 

Departament Sportu i Turystyki

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

5 sierpnia 2022 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165145

Skip to content