Święto Twierdzy Chełmno

Święto Twierdzy Chełmno

W sobotę (9 czerwca) w forcie II Twierdzy Chełmno w miejscowości Dorposz Szlachecki w gminie Kijewo Królewskie (powiat chełmiński) odbędzie się szósta edycja Święta Twierdzy Chełmno. Organizację imprezy wspiera samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

Tegoroczna edycja Święta Twierdzy Chełmno odbywa się pod hasłem sarmackie dziedzictwo i będzie nawiązywała do tradycji polskiej szlachty. Pokaz historyczny nawiązujący do czasów Rzeczpospolitej szlacheckiej przygotują członkowie Chorągwi Husarskiej Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Podczas wydarzenia będzie także czynny mobilny punkt informacyjny LGD Vistula Terra Culmensis. Będzie można skosztować parowanego ziemniaka z parnika z olejem rzepakowym tłoczonym na zimno oraz tradycyjnej polskiej zupy zalewajki.

Więcej informacji na facebookowym profilu organizatora Fundacji „Twierdzy Chełmno”.

Święto Twierdzy Chełmno to nie jedyna interesująca impreza w najbliższy weekend w powiecie chełmińskim. W piątek (8 czerwca, początek o godzinie 17) – na Rynku w Chełmnie odbędzie się impreza w ramach Święta Województwa. W programie koncert Majki Jeżowskiej, Potańcówka Międzypokoleniowa, pokaz tańca Jana Klimenta i Lenki Klimentowej, a na zakończenie koncert Anity Lipnickiej. Więcej o Święcie Województwa tutaj.

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 7 czerwca 2018 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7013471