Święto Niepodległej w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy

warsztaty online dla dzieci

Święto Niepodległej w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy

W dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości – 11 listopada – zapraszamy do wspólnego świętowania z Muzeum. Poprzez szereg działań zastanowimy się, jak rozumiemy pojęcia: ojczyzna, patriotyzm, jednostka, wspólnota czy twórczość.

Zapraszamy zwiedzających na wystawę online „O tym, jak Bydgoszcz stała się wolna”, która powstała z okazji przypadającej w 2020 r. 100. rocznicy powrotu Bydgoszczy do Polski. Przybliży ona losy naszego miasta w okresie od przełomu XIX i XX w., aż do stycznia 1920 r. Szczególny nacisk został położony na prezentację Bydgoszczy: w czasie I wojny światowej, powstania wielkopolskiego i odzyskania przez miasto niepodległości. Premiera odbędzie się 11 listopada na stronie internetowej muzeum.

Tego dnia na kanałach społecznościowych czekać będą tematyczne niespodzianki. Specjalnie dla rodzin przygotowaliśmy propozycję z cyklu #DIYmuzeum – „Nasze wspólne barwy”, opowiadającą o naszej historii i symbolach narodowych. Zapraszamy na wirtualne przygotowywanie ozdób i dekoracji patriotycznych oraz do uzupełniania komiksu patriotycznego „Kto ty jesteś?”.

11 listopada przypada także wspomnienie św. Marcina z Tours. Z tym świętem wiązało się wiele ciekawych zwyczajów oraz tradycji m.in. kulinarnych. Zapraszamy do obejrzenia filmu z cyklu #MOBon pt. „Dzień świętego Marcina – patrona Bydgoszczy”, który nawiąże do tego, jak współcześnie świętujemy ten dzień w Bydgoszczy.

W związku z drugą falą pandemii i podjęciem kroków mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19, Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego zdecydował o czasowym zamknięciu od 7 do 29 listopada 2020 r. dla publiczności instytucji kultury.

Informujemy, iż wszystkie oddziały naszego muzeum będą niedostępne dla zwiedzających. Zapraszamy do śledzenia nas w mediach społecznościowych i korzystania z oferty online, którą będziemy na bieżąco aktualizować. Szukajcie nas na #zMOBwDOMu.

Zdjęci gł.: MOB

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7039440