Światowy Tydzień Mózgu 2019 w Bydgoszczy

Światowy Tydzień Mózgu 2019 w Bydgoszczy

Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy we współpracy z Miastem Bydgoszcz i Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy proponuje szkołom włączenie się do obchodów Światowego Tygodnia Mózgu 2019, które odbędą się  11-17 marca 2019 roku. Inspiracją do podjęcia takich działań będą liczne wydarzenia edukacyjne.

5 lutego 2019 roku w sali konferencyjnej 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Bydgoszczy prof. dr hab. n. med. Marek Harat, światowej sławy neurochirurg i pomysłodawca Centrum Informacji i Wiedzy o Mózgu w Bydgoszczy wygłosił interesujący wykład o działaniu ludzkiego mózgu Neuromodulacja w leczeniu schorzeń neurologicznych i  zaburzeń sfery psychicznej.

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy wkrótce zaprosi nauczycieli na kolejne wykłady związane z tą tematyką. Mamy nadzieję, że efektem tegorocznych obchodów Światowego Tygodnia Mózgu w placówkach oświatowych będzie upowszechnianie najnowszej wiedzy o funkcjonowaniu mózgu i stosowanie jej w procesie nauczania i uczenia się.

fot. prof. dr hab. n. med. Marek Harat, KPCEN w Bydgoszczy

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7163759

Skip to content