Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

   III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej we Włocławku

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej oraz III Liceum Ogólnokształcące im Marii Konopnickiej we Włocławku zapraszają dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych oraz średnich, w tym osoby z Autystycznym Spektrum Zaburzeń oraz opiekunów na warsztaty Raz na niebiesko organizowane z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

Celem zajęć jest włączenie uczniów, w tym osób z zespołem Aspergera oraz wolontariuszy szkoły średniej licealnej, w organizację, promocję i obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, przy jednoczesnym zapoznaniu uczestników z ekspozycją muzealną i tradycją regionu. Najistotniejsza jest jednak integracja osób neurotypowych z zaburzonymi oraz kształtowanie ich wrażliwości estetycznej i przełamanie barier w trakcie zajęć warsztatowych i wspólnej zabawy.

Zajęcia odbędą się 1 kwietnia 2022 r. w godz. od 9.00 do 14.00, w Muzeum Etnograficznym MZKiD przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6 we Włocławku. Warsztaty prowadzić będą pracownicy Działu Edukacji i Promocji MZKiD z pomocą nauczycieli zespołu pomocy psychologiczno-pedagogicznej i wolontariuszy III LO we Włocławku.

Więcej informacji na stronie tutaj

 

Źródło: muzeum.wloclawek.pl

30 marca 2022 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7159163

Skip to content