Świątecznie przed urzędem

Świątecznie przed urzędem

Województwo Kujawsko-Pomorskie

O tym, że Boże Narodzenie już blisko, przypominają świąteczne dekoracje przed gmachem Urzędu Marszałkowskiego – prawie 20-metrowa choinka, która przyjechała do Torunia z Leśnictwa Raciniewo, oraz bożonarodzeniowa szopka, będąca dziełem uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Bydgoszczy. Wczoraj (13 grudnia) świąteczne drzewko rozbłysło tysiącami lampek i dekoracji.

 – Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia pamiętajmy o ich prawdziwej istocie, czyli szukaniu w nas samych pokładów człowieczeństwa – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Niedzielnej uroczystości towarzyszyło śpiewanie kolęd w wykonaniu Jacka Beszczyńskiego. Marszałek Piotr Całbecki oraz rzeczniczka Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu Honorata Galczewska złożyli mieszkańcom życzenia świąteczne.

Materiał wideo z wydarzenia.

Choinkę, dar od Lasów Państwowych wybrał marszałek Piotr Całbecki  wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Grzybnie, Zespołu Szkół w Unisławiu, Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Unisławiu. Drzewo należy do rodzimego gatunku świerk pospolity. Ma pierśnicę (średnicę na wysokości metra) prawie 40 cm i około 20 metrów wysokości.

Wnętrze szopki, będącej dziełem uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, przedstawia Świętą Rodzinę, Trzech Królów i zwierzęta, a także wizerunki świętego Stanisława Kostki, świętej Teresy z Lisieux oraz błogosławionego Piotra Jerzego Frassatiego. Rzeźby powstały pod kierunkiem artysty Lecha Kasprzykowskiego.

W tym roku płytę z najpiękniejszymi polskimi kolędami wydaną przez Urząd Marszałkowski przygotował zespół „Z Nocy w Moc”. Utwory wkrótce ukażą się na naszym portalu. Zachęcamy również do posłuchania świątecznych utworów z ubiegłych lat.

Więcej informacji o naszych świątecznych atrakcjach wkrótce na www.kujawsko-pomorskie.pl oraz w specjalnej zakładce.

Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP, Włączone świąteczne iluminacje przed Urzędem Marszałkowskim

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6883023