Świąteczne spotkania dla dzieci z rodzicami w kawiarni Kogel Mogel w Bydgoszczy

Świąteczne spotkania dla dzieci z rodzicami w kawiarni Kogel Mogel w Bydgoszczy

ŚNIEG i Święta. Sensoryczne spotkanie z książkami i najmłodszymi

IDĄ ŚWIĘTA. Te najbardziej lubiane przez dzieci. Może wraz z nimi i świętym Mikołajem spadnie śnieg? Na naszych zajęciach to bardzo prawdopodobne 🙂
Święta najlepiej spędzić z rodziną… i książką. Zabierzcie swoje dzieci w wieku od 1,5 do 4 lat i PRZYBYWAJCIE NA SPOTKANIE Z KSIĄŻKAMI .
To spotkanie dla Rodziców i Dzieci
Zobaczycie, jak dobierać książki dla dzieci, jak łączyć je z innymi dyscyplinami sztuki i życia oraz jak pobudzać zmysły dziecka w celu rozmiłowania w lekturze i pobudzenia integracji sensorycznej.

PAMIĘTAJCIE O STROJU NA ZMIANĘ :).
WSTĘP WOLNY, jednak KONIECZNE SĄ ZAPISY na adres zapisy: biuro@nowe-pokolenie.pl, w temacie wpisujcie: “czytam 19”.
Zajęcia prowadzi Lucyna Brzezinska-Eluszkiewicz, w ramach działań Fundacja Nowe Pokolenie Bydgoszcz.
Zadanie jest współfinansowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury

GDZIE: Kawiarnia KOGEL MOGEL ul. A. G. Siedleckiego 10
KIEDY : 19 GRUDNIA 2018r. (ŚRODA) godz. godz.17.00 – 18.00
WSTĘP JEST WOLNY
Prosimy zapisywać się pod adresem email
: biuro@nowe-pokolenie.pl

 

ZIMA, w to mi graj! Spotkanie NAJmłodszych z poezją i muzyką

TO BĘDZIE SPOTKANIE ZE SZTUKĄ.
TO BĘDZIE SPOTKANIE Z MUZYKĄ.
TO BĘDZIE SPOTKANIE Z POEZJĄ.
Lucyna Brzezinska-Eluszkiewicz, wybrała dla Was i Waszych dzieci kolejnych artystów, którzy sprawią, że Wasze dzieci będą kochały sztukę i wspaniale się rozwijały.
Tym razem CZYtanie świata oprze się o polską poezję dla dzieci. Odpowiemy na pytanie CZY zima jest cicha…?

Odpowiemy NIE! Absolutnie nie! Zimą rządzi całe mnóstwo dźwięków, prawdziwie śnieżna muzyka! Podczas koncertu poszukiwać będziemy wszelkich mroźnych odgłosów, pomogą nam w tym różne instrumenty perkusyjne – od dzwonków, przez janczary i trójkąt, do talerzy i werbla, zabrzmi także srebrny niczym lód flet poprzeczny, który wydawać będzie z siebie zamrożone dźwięki. Będziemy nasłuchiwać sań Mikołaja, reniferów i małych mikołajowych pomocników, a wszystko to w otoczeniu rozśpiewanego śniegu! Bez obawy – mimo mroźnego tematu nie trzeba ubierać się ciepło, muzyka ma właściwości rozgrzewające!

Emilia Czekała – prowadzenie, śpiew, flet poprzeczny
Mateusz Krawczyk – perkusjonalia
Spotkanie jest adresowane do Rodziców z dziećmi od 1,5 do 4 lat.
WSTĘP WOLNY, jednak liczba miejsc jest ograniczona, dlatego OBOWIĄZUJĄ ZAPISY, na email; biuro@nowe-pokolenie.pl, w temacie wpisujcie “czytam, koncert”
Zadanie jest realizowane przez Fundacja Nowe Pokolenie Bydgoszcz, współfinansowane przez Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

GDZIE: Kawiarnia KOGEL MOGEL ul. A. G. Siedleckiego 10
KIEDY : 20 GRUDNIA , godz. 17.30 – 18.30
WSTĘP JEST WOLNY
Prosimy zapisywać się pod adresem email: 
biuro@nowe-pokolenie.pl

Założenie naszych interdyscyplinarnych, sensorycznych, warsztatów jest takie, by pozwolić Waszym dzieciom dotknąć, posmakować, usłyszeć, wytańczyć, a nawet przenieść się do świata przedstawionego w specjalnie wybranych dla dzieci książkach. Koniec z niechęcią do czytania, przekonaniem, że książki są nudne, że nie ma dla nich miejsca w kulturze pełnej telewizji i komputerów… Udowodnimy, że jest inaczej. W trakcie cotygodniowych bezpłatnych warsztatów dzieci wraz rodzicami za pomocą słowa czytanego uruchomią każde zmysły, a wykorzystamy przy tym wszystkie dozwolone techniki plastyczne. Nasze artystyczne działania inspirowane książką są pachnące, słodkie, kwaśne, twarde, suche, szorstkie… Wszystko po to, aby lektura i zabawa z książką zawsze kojarzyła się dziecku z poczuciem bezpieczeństwa i bliskością.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Nowe Pokolenie, organ prowadzący m.in. rodzinną kawiarnię Kogel Mogel. Fundacja jest pomysłodawcą Ogólnopolskich Warsztatów Artystycznych „Radosne Serca” oraz Ogólnopolskiego Festiwalu  Radosnych Serc dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Środki z działalności Fundacji w tym organizacji wydarzeń okolicznościowych dla dzieci przekazujemy na realizację w/w charytatywnych przedsięwzięć. Dla Fundacji są to najważniejsze inicjatywy, ponieważ pokazują, że warto stwarzać możliwości rozwoju artystycznego dzieci ze środowisk dysfunkcyjnych , ponieważ potrafią one zmotywować do podjęcia pracy nad rozwojem swoich talentów i pasji co niejednokrotnie odmienia ich życie.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6867010