Świat i okolice: W podróży Busem Lapidusem (9 czerwca)

Świat i okolice: W podróży Busem Lapidusem (9 czerwca)

Dwór Artusa - logo

Bus Lapidus to Volkswagen, w optymistycznym, żółtym kolorze, który w tym roku skończy 40 lat! Oni – Dominika i Max – są od niego młodsi o półtorej dekady. Cała przygoda zaczęła się w 2017 roku, gdy byli w podróży autostopem po Finlandii. Pewnego razu podwiozła ich para Niemców, która podróżowała starym kamperem. Te chwile zainspirowały dwójkę młodych ludzi i całkowicie zmieniły ich życie. Miesiąc po powrocie z Finlandii, Dominika i Max pojechali obejrzeć busa z myślą: No, ale przecież go nie kupimy! Cóż… To była miłość od pierwszego wrażenia!

Ledwie parę lat po osiągnięciu pełnoletniości, bez żadnej wiedzy motoryzacyjnej zakupili Lapidusa i przez kilka miesięcy przerabiali go na kampera, by w końcu ruszyć w drogę. W półtora miesiąca zwiedzili Szwecję, Finlandię, Estonię, Łotwę i Litwę. Rok później – w 2019 roku – odbyli podróż po Słowacji, Czechach, Węgrach, Słowenii i Włochach. Podróżując Lapidusem Dominika i Max, czują się jak koczownicy – to nie jest dla nich tylko podróżowanie, tylko styl życia. Każdego dnia czekają na nich nowe przygody – przeżyli kilka poważnych awarii, udzielili wywiadu fińskiemu radiu, trafili do radzieckiego, podwodnego więzienia, czy przez przypadek wygrali 48 puszek piwa.

Podczas spotkania opowiedzą o ludziach spotkanych w podróży, ciekawych miejscach, które odwiedzili, czy o życiu codziennym w busie, gdzie prozaiczne czynności mogą urosnąć do rangi niemal niewykonywalnej!

W ubiegłym roku premierę miała książka Bus Lapidus – W Drogę – 320 stron opowieści o starym żółtym volkswagenie oraz emocjach, których im dostarczył. Książkę będzie można zakupić podczas spotkania.

Kiedy: 09.06.2021 (środa), godz. 18:30
Gdzie: Sala Wielka

Bilety: 5 zł / normalny
Zakup biletów na stronie Dworu Artusa – TUTAJ

Emeryci, renciści, niepełnosprawni, uczniowie, studenci – wstęp wolny

Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Świat i okolice

7 czerwca 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181439

Skip to content