Sukces uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych w badmintonie

uczniowie Elektryka

Sukces uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych w badmintonie

Zespół Szkół Elektrycznych Włocławek logotyp

Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku poinformował o historycznym sukcesie swoich uczniów: Michała Ledziona oraz Jakuba Kacprzaka, którzy zakwalifikowali się do finałów Mistrzostw Polski w badmintonie. Jest to pierwsza kwalifikacja w tej dyscyplinie oraz czwarta bez podziału na dyscypliny w całej historii sportu w Zespole Szkół Elektrycznych.

Finały odbyły się 24-26.11.2023 r. w Białymstoku w szkole mistrzostwa sportowego, gdzie uczniowie „Elektryka” konfrontowali się z najlepszymi zawodnikami z całej Polski. Samo miejsce, czyli klub Hubal w Białymstoku, jest kolebką badmintona. Z tego klubu wywodzą się tacy zawodnicy, jak Nadieżda Kostiuczyk-Zięba oraz Robert Mateusiak, którzy reprezentowali nasz kraj na trzech Igrzyskach Olimpijskich, zajmując 5 miejsca.

W ogólnej klasyfikacji mistrzostwa, Zespół Szkół Elektrycznych zajął IX miejsce, co jest dużym sukcesem. Opiekunem drużyny był Michał Maj.

 

Pełna informacja na ten temat

 

Źródło: wloclawek.eu

Fot. zsel.edu.pl

19 grudnia 2023 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7120731