Sukces koła przyrodniczego z bydgoskiej szkoły

Sukces koła przyrodniczego z bydgoskiej szkoły

IBE Instytut Badań Edukacyjnych - logo

Zakończona została druga edycja zmagań konkursowych “Jestem Eko II – Zbrataj się z naturą”. Wyróżnienie w konkursie wywalczyło Koło Przyrodnicze „Sekcja ekologiczno-porządkowa” w Kujawsko-Pomorskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy.

Do konkursu zgłosiło się 215 Kół Przyrodniczych z całej Polski. Przez ponad sześć miesięcy aktywnie wdrażały one w swoich szkołach dobre praktyki związane z ochroną środowiska. Oprócz działań prowadzonych przez cały rok, związanych z realizacją scenariuszy zajęć, koła przyrodnicze biorące udział w konkursie “Jestem Eko II – Zbrataj się z naturą” wykonały także zadania konkursowe “Eko-Działanie”. Wszystkie działania obrazowały aktywności ekologiczne prowadzone przez Koła Przyrodnicze. Prace konkursowe oraz Dzienniki przyrodnicze prezentowały wysoki poziom i duże zróżnicowanie w spojrzeniu na aktywne i praktyczne wspomaganie przyrody. Ważnym aspektem zgłoszonych materiałów jest widoczne w nich zaangażowanie w działanie całej społeczności szkolnej, rodziców oraz społeczności lokalnych a nawet samorządowych.

Źródło: IBE

_

15 maja 2024 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7142883