Stwórz SMOGOLUDA – konkurs plastyczny

Stwórz SMOGOLUDA – konkurs plastyczny

Bydgoszcz logoZapraszamy do udziału w konkursie plastycznym Stwórz SMOGOLUDA przeznaczonym dla uczniów klas I – III szkół podstawowych w Bydgoszczy. Konkurs polega na stworzeniu figury, rzeźby, pracy przestrzennej przedstawiającej tytułowego „Smogoluda”. Wykonana figura ma ilustrować zagrożenia związane z zanieczyszczeniem powietrza (negatywne oddziaływania zanieczyszczeń powietrza na środowisko, zdrowie i życie człowieka). Może się też odnosić do składników “smogu”, takich jak sadza, dwutlenek siarki, ozon, tlenki azotu, czy źródeł zanieczyszczeń powietrza, odpowiedzialnych za powstawanie smogu. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczeń powietrza.

Termin nadsyłania zdjęć prac konkursowych upływa 5.02.2021 roku.
Konkurs Stwórz SMOGOLUDA organizowany jest w ramach projektu pt. Czy wiesz czym oddychasz? – kampania edukacyjno-informacyjna na rzecz czystszego powietrza LIFE-MAPPING/PL realizowanego w ramach instrumentu finansowanego UE LIFE oraz dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Szczegółowe informacje TUTAJ

Informacja: www.bydgoszcz.pl
Fot. www.bydgoszcz.pl

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7183184

Skip to content