Stop Udarom Mózgu – bezpłatna platforma dla nauczycieli

Stop Udarom Mózgu – bezpłatna platforma dla nauczycieli

Ruszyła Akademia Stop Udarom, która zaprasza do udziału w unikatowym projekcie edukacyjnym. Dzięki niemu uczniowie klas V mogą dowiedzieć się, jakie są objawy udaru mózgu i jak należy reagować w przypadku jego wystąpienia.

Dzięki platformie edukacyjnej AKADEMIA STOP UDAROM każdy nauczyciel może w dowolnym czasie pobrać przystępnie opracowane materiały i scenariusz, a następnie sam przeprowadzać warsztaty edukacyjne na temat udaru mózgu w swojej szkole.

O programie:

Ogólnopolski Program Edukacyjny na rzecz Profilaktyki Udarowej pt. „I Ty możesz zostać superbohaterem!” to pierwszy taki projekt edukacyjny adresowany do uczniów klas V szkół podstawowych, dzięki któremu dowiadują się oni, czym jest udar mózgu, jakie są jego objawy, jak reagować w sytuacji ich zauważenia objawów i co przyczynia się do wystąpienia tego groźnego i coraz częściej występującego schorzenia.

Inicjatorami programu są Stowarzyszenie Udarowcy – Liczy się wsparcie! i firma Boehringer Ingelheim, a partnerem Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA. Projekt realizowany jest pod patronatem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Oświaty oraz Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych. Honorowy patronat nad programem objęło Ministerstwo Zdrowia, Polskie Towarzystwo Neurologiczne i Polskie Towarzystwo Kardiologiczne.

Więcej informacji TUTAJ

Fot. stopudarom.pl

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164395

Skip to content