Sto obrazów na stulecie Bydgoszczy

Sto obrazów na stulecie Bydgoszczy

Trwają zapisy do projektu „Sto obrazów na stulecie – Bydgoszcz jest piękna”. Malowniczy plener online, w którym może wziąć udział każdy – amator, jak i profesjonalny artysta. Jedyny warunek to skończone 18 lat. Prace pojawią się na zorganizowanej wystawie.

Projekt ruszył w ramach konkursu „Bydgoszcz jest Polska – 1920”. Organizatorkami są prof. Aleksandra Simińska i Agnieszka Walther z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. Pierwotnym założeniem  było, żeby 100 osób jednocześnie w kilku najbardziej malowniczych częściach Miasta utrwalało jego piękno na płótnie. Koronawirus jednak trochę pokrzyżował plany…

Ostatecznie plener w miejskiej przestrzeni zostanie zastąpiony plenerem online. Obraz będzie można malować ze swojego okna czy balkonu. Można też wyjść w plener, ale indywidualnie. Chyba, że zamiast malować z natury, chcemy malować Bydgoszcz ze starych lub współczesnych fotografii. Wszystkie opcje są mile widziane. Organizatorzy zachęcają do tego, by oczami artysty pokazać zmiany, jakie zaszły w mieście przez ostatnie 100 lat.

W projekcie może wziąć udział każdy, kto skończył 18 lat, niezależnie od tego, czy obrazy maluje profesjonalnie czy amatorsko. Zapisy trwają do końca czerwca. Zgłaszać się można mailowo pod adresem: agnieszkawalther@gmail.com. Decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwsze 100 osób będzie mogło odebrać pakiet startowy, czyli wszystkie niezbędne rzeczy do malowania obrazu, takie jak: płótno, pędzle czy paletę. Uczestnik otrzyma też koszulkę, w której powinien zrobić sobie zdjęcie z ukończonym dziełem. Na stworzenie tego dzieła artyści będą mieli miesiąc – od 15 lipca do 15 sierpnia.

Pod koniec września będzie można podziwiać prace na wirtualnej wystawie. Z kolei w listopadzie w siedzibie Miejskiego Centrum Kultury pojawi się prawdziwa wystawa galerii.

Więcej informacji TUTAJ

Informacja: www.bydgoszcz.pl

Fot. www.bydgoszcz.pl

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164646

Skip to content