Sterowiec WOLNOŚĆ (13 – 15 sierpnia)

Sterowiec WOLNOŚĆ

Sterowiec WOLNOŚĆ (13 – 15 sierpnia)

Dwór Artusa - logo

Sterowiec WOLNOŚĆ to latająca i podświetlana instalacja, która zawiśnie między Dworem Artusa a Muzeum Okręgowym w Toruniu!

Projekt powstaje we współpracy Centrum Kultury Dwór Artusa z Katarzyna Łyszka Łyszkowska (Łysz.Ka). Artystka z Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu stworzyła nietuzinkową instalację – balon w kształcie sterowca z podwieszonym sercem w miejscu pasażerskiej gondoli. Sterowiec pokrywają różnorodne tatuaże, czyli rysunki symbolicznie przedstawiające ideę wolności, zaprojektowane przez osoby z całej Polski – nadesłane w ramach zgłoszeń internetowych.

W tej niecodziennej formie chcemy wspólnie odpowiedzieć na pytanie: czym jest wolność? Realizacja projektu to szansa powstania naszej, społecznej wizji wolności, która jest w stanie pojednać spolaryzowane społeczeństwo i stworzyć platformę porozumienia.

W przyszłym roku mija 100. rocznica sprowadzenia i ulokowania w toruńskim porcie balonowym pierwszego polskiego sterowca LECH, co stanowiło inspirację dla stworzenia instalacji. Pojawi się ona w przestrzeni miejskiej już 13 sierpnia 2021 roku!

Sterowiec WOLNOŚĆ dostępny od 13 sierpnia godz. 12:00 do 15 sierpnia 2021 roku godz. 23:59 w przestrzeni między Dworem Artusa a Muzeum Okręgowym

Wstęp wolny! Zapraszamy!

Zdęcie gł.: Sterowiec WOLNOŚĆ (wł. Dwór Artusa w Toruniu)

11 sierpnia 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181441

Skip to content