Starych gazet czar. Prasa pomorska (polska) okresu II RP w zbiorach Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu

Słowo Pomorskie

Starych gazet czar. Prasa pomorska (polska) okresu II RP w zbiorach Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu

W czwartek, 12 listopada, odbędzie się kolejna prelekcja z cyklu “Wieczory Toruńskie”. Tym razem on-line na facebookowym profilu Książnicy Kopernikańskiej dr Katarzyna Tomkowiak opowie o polskiej prasie wydawanej na Pomorzu w okresie II RP, znajdującej się w zbiorach Książnicy Kopernikańskiej.

Prelekcja odbędzie się w ramach projektu “Kujawsko-pomorska prasa cyfrowa 1920”, który Książnica Kopernikańska realizuje dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W trakcie prelekcji dr Katarzyna Tomkowiak opowie o unikatowych zbiorach prasy międzywojennej, tym razem tej pomorskiej, które zawdzięczamy pierwszemu dyrektorowi Książnicy, Zygmuntowi Mocarskiemu. To on gromadził i kompletował wszystkie tytuły, jakie wychodziły na terenie ówczesnego województwa pomorskiego. Najwięcej gazet ukazywało się wtedy w Toruniu, stolicy województwa – dr Tomkowiak wymieni i scharakteryzuje wybrane tytuły prasowe. Wspomni także postaci i ośrodki prasowe, takie jak Grudziądz i Wiktor Kulerski oraz Wąbrzeźno i Bolesław Szczuka. Zdigitalizowane tytuły będą dostępne w Kujawsko-Pomorskiej Bibliotece Cyfrowej.

Organizatorem prelekcji jest Książnica Kopernikańska, Towarzystwo Miłośników Torunia i Kujawsko-Pomorska Biblioteka Cyfrowa. Początek o godz. 18.00.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7161517

Skip to content