Startuje projekt „Szkoła ucząca z Minecraft Education”

Startuje projekt „Szkoła ucząca z Minecraft Education”

Ministerstwo Edukacji i Nauki, GovTech, Instytut Rozwoju Edukacji - logotypyDo udziału w e-konferencji otwierającej projekt „Szkoła ucząca z Minecraft Education” zapraszają Ministerstwo Edukacji i Nauki, Centrum GovTech i Instytut Badań Edukacyjnych. Konferencja jest przeznaczona dla nauczycieli szkół podstawowych (kl. IV-VIII) i ponadpodstawowych. Podczas spotkania słuchacze zdobędą nie tylko wiedzę na temat przedsięwzięcia, ale również zaczerpną inspiracji do poszukiwania nowych metod pracy z uczniami. Pierwsze wydarzenie z tego cyklu odbędzie się w poniedziałek, 23 października w godzinach 18:00-20:00 na dedykowanej platformie.

„Szkoła ucząca z Minecraft Education”

„Szkoła ucząca z Minecraft Education” to inicjatywa, dzięki której nauczyciele będą mieli niepowtarzalną okazję do tego, by poznać najefektywniejsze sposoby wykorzystania Minecraft Education w procesie edukacyjnym. Uczestnicy otrzymają również bezpłatny dostęp do gotowych lekcji. Dowiedzą się również, jak wspierać uczniów w rozwijaniu kompetencji przyszłości tj. współpracy, umiejętności krytycznego myślenia i kreatywności. Włączenie tego typu narzędzi do pracy z młodzieżą bez wątpienia zwiększy ich motywację do jeszcze bardziej aktywnego udziału w zajęciach.

Jak wykorzystać Minecraft Education w procesie edukacyjnym?

Pierwsza e-konferencja „Szkoła ucząca z Minecraft Education” otwierająca projekt odbędzie się w poniedziałek, 23 października br. w godzinach 18:00-20:00.

Aby wziąć udział w spotkaniu online należy zapisać się poprzez formularz na stronie.

To wyjątkowa okazja, aby dowiedzieć się:

  • jak rozpocząć przygodę z edukacyjną wersją jednej z najpopularniejszych gier na świecie, czyli Minecraft,
  • czym jest Minecraft Education i jak wspiera uczniów oraz nauczycieli na całym świecie w podnoszeniu wiedzy i umiejętności w obszarze metodyki przedmiotowej,
  • w jaki sposób skorzystać z zaplanowanych webinarów i warsztatów stacjonarnych,
  • gdzie szukać inspiracji i materiałów umożliwiających pracę z uczniami na zajęciach lekcyjnych,
  • jak zdobyć tytuł Szkoły uczącej z Minecraft Education!

 

Więcej o programie

Fot. Microsoft

23 października 2023 r.

 

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165217

Skip to content