Startuje “Klub Rodzica i Opiekuna”

Startuje Klub Rodzica

Startuje “Klub Rodzica i Opiekuna”

Jak rozmawiać z dzieckiem (o) (w czasie) pandemii?

20 października w Centrum Innowacyjnej Edukacji odbędzie się spotkanie inaugurujące „Klub Opiekuna i Rodzica”. Tematem pierwszego spotkania będą sposoby rozmowy z dzieckiem w czasie pandemii.

“Klub Rodzica i Opiekuna” to cykl spotkań organizowanych przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, które dotyczą szeroko rozumianego dorastania i dojrzewania. Na spotkaniach Klubu będą poruszane tematy dotyczące wychowania oraz problemów związanych z burzliwym okresem wchodzenia dzieci w dorosłość. Spotkania będą miały różnorodny charakter – od mini wykładów, warsztatów, pogadanek po dyskusje. W szczególności będą podjęte kwestie: emocji, komunikacji bez przemocy, komunikacji rodzic-nastolatek, relacji, stresu, problemów szkolnych, depresji, mediów społecznościowych i niepokojących zachowań dorastającej młodzieży.

– Wspólnie z rodzicami i opiekunami chcemy zastanowić się także nad tym jak rozmawiać z dzieckiem o jego przyszłości oraz wspierać je w temacie stresu w szkole. W ramach spotkań będziemy współpracowali z psychologami, pedagogami, terapeutami, osobami, które na co dzień pracują z dziećmi, młodzieżą i rodzicami. Wraz z ekspertami chcemy zainspirować do poszukiwania odpowiedzi na pytania i problemy związane z tematem wychowania – wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Młyna Wiedzy.

PROGRAM SPOTKAŃ:
20 października: “Pandemia oczami dziecka – jak rozmawiać i towarzyszyć dzieciom w tej sytuacji?”. Spotkanie poprowadzi Marta Miciuta-Tomaszewska, psycholog i psychoterapeuta. Od ponad dziesięciu lat zajmuje się pomocą psychologiczną oraz psychoterapeutyczną dzieciom, młodzieży i dorosłym. Przeprowadziła liczne wykłady, szkolenia i warsztaty z zakresu umiejętności miękkich i wiedzy psychologicznej.

3 listopada: “Od przedszkola do… szczęśliwego dorosłego”. Spotkanie poprowadzi Sławomir Uziembło, pedagog, terapeuta, socjoterapeuta, doradca zawodowy. Wspólnie z uczestnikami odpowie m.in. na pytania: jak wykorzystać potencjał dziecka i ukształtować jego drogę zawodową? Jak pomóc dziecku wybrać z interesujących go rzeczy, te najlepsze dla niego? Jak rozpoznawać potencjał i zainteresowania? Jak rozmawiać o przyszłości? Jak pozwolić dziecku iść własną drogą? Gdzie i czy warto robić testy kompetencji? Jak rozmawiać z dzieckiem i naprowadzić na najlepsze dla niego rozwiązania?

Spotkania rozpoczną się o godz. 18:00. Planowany czas wydarzenia to 90 minut. Maksymalna liczba uczestników wynosi 40 osób. Bilety w cenie 20 zł można kupić w systemie sprzedaży online oraz w kasach Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Centrum Innowacyjnej Edukacji.

W trakcie spotkań obowiązkowe jest zasłanianie nosa i ust.

Informacje o ofercie edukacyjnej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Centrum Innowacyjnej Edukacją są dostępna na stronie internetowej centrum nauki.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7343759

Skip to content