Startują bezpłatne konsultacje w projekcie „Szkoła dostępna dla wszystkich”

biało- niebieska grafika Bezpłatne konsultacje ze specjalistami dla szkół... na górze logotypy organizatorów

Startują bezpłatne konsultacje w projekcie „Szkoła dostępna dla wszystkich”

Logotyp Ministerstwa Edukacji i Nauki

Ministerstwo Edukacji i Nauki zaprasza do zapoznania się z materiałami dotyczącymi bezpłatnych konsultacji dla szkół i przedszkoli zakwalifikowanych do projektu „Szkoła dostępna dla wszystkich”. Głównym celem inicjatywy jest podniesienie kompetencji pedagogów, psychologów, pedagogów specjalnych, logopedów i terapeutów pedagogicznych w zakresie ochrony zdrowia psychicznego oraz udzielania wsparcia edukacyjno-specjalistycznego.

Konsultacje w ramach projektu „Szkoła dostępna dla wszystkich (UNICEF-ASA)” dotyczą problemów z następujących obszarów:

  • psychiatria dzieci i młodzieży,
  • psychiatria osób dorosłych,
  • pomoc psychologiczno-pedagogiczna obejmująca psychoterapię, psychoterapię uzależnień i psychologię kliniczną,
  • wsparcie edukacyjne dzieci i młodzieży, m.in. technologie wspomagające funkcjonowanie osób z niepełnosprawnościami, wsparcie osób z doświadczeniem migracji.

Konsultacje są dostępne dla dyrektorów, nauczycieli, rodziców oraz pełnoletnich uczniów zainteresowanych uzyskaniem porady na temat niepokojących zachowań dzieci i uczniów, problemów zawodowych, relacji z dziećmi, trudnych emocji i innych kwestii.

„Szkoła dostępna dla wszystkich” (UNICEF-ASA)”

 

Projekt to wspólna inicjatywa Instytutu Badań Edukacyjnych, UNICEF oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. Jest on realizowany we współpracy z uczelniami i organizacjami pozarządowymi.

Jego głównym założeniem jest doskonalenie zawodowe nauczycieli w zakresie pracy z uczniami ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi i przygotowanie do pełnienia roli doradcy ds. dostępności uczenia (DDU).

Uczestnicy będą mieli szeroki dostęp do bezpłatnych konsultacji psychiatrycznych i psychoterapeutycznych, które pomogą im jeszcze lepiej przyswoić wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pomocy najmłodszym.

Na zainteresowanych czeka 25 wykładów w formie webinarów prowadzonych przez wykładowców z Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Uniwersytetu w Białymstoku oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Przewidziano również warsztaty w formie on-line z wykwalifikowanymi ekspertami.

Udział w projekcie pozwoli na poszerzenie wiedzy i kompetencji z zakresu ważnych obszarów tematycznych, takich jak ochrona zdrowia psychicznego, udzielanie wsparcia edukacyjno-specjalistycznego w tym dzieciom z doświadczeniami migracji.

Więcej informacji: przejdź na stronę Ministerstwa Edukacji i Nauki

informacje na temat zasad konsultacji przedstawione w formie kolorowej grafiki wektorowej z postaciami ludzi: kiedy, jak, dla kogo, specjaliści

Źródło: www.gov.pl/edukacja i nauka

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165239

Skip to content