Sprawozdanie z warsztatów dla rodziców

Sprawozdanie z warsztatów dla rodziców

                           

Pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty dla rodziców z cyklu „Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie”, zatytułowane „Nigdy nie będę jak moja mama!”, odbyły się 29 września 2017 r. w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy.

Spotkanie miało na celu wsparcie psychologiczne rodziców, których dzieci przejawiają wybitne uzdolnienia. Warsztaty poprowadziła psycholog Magdalena Dunajska – pracownik Pałacu Młodzieży oraz Hospicjum ks. Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy. Przedstawiła ona sposoby na okazywanie naszym dzieciom miłości według 99 zasad. Za pomocą anegdot, przykładów oraz pokazowych dialogów psycholog zademonstrowała, jak „nasiąkamy” pewnymi zachowaniami, które przekazali nam nasi rodzice, jakie popełniamy błędy i jak można sobie z tym poradzić.

Duże zainteresowanie wywołały ćwiczenia praktyczne dotyczące odrzucenia złych nawyków. Rodzice dowiedzieli się, jak radzić sobie z różnymi sytuacjami rodzinnymi, jak nie wykorzystywać zapamiętanych złych zachowań naszych rodziców i jak zastosować w wychowywaniu dzieci język miłości.

Warsztaty pn. „Nigdy nie będę jak moja mama!” z cyklu „Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” zostały zorganizowane przez Pałac Młodzieży w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”.

Tekst: Monika Grzybowska

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6882925