Spotkanie z Radkiem Rakiem

Spotkanie z Radkiem Rakiem

Książnica Kopernikańska - logo

W środę, 6 grudnia, gościem Książnicy Kopernikańskiej  w Toruniu będzie Radek Rak, autor m.in. uhonorowanej w 2020 r. Nagrodą Nike “Baśni o wężowym sercu…”. Zaprezentuje powieść “Agla. Aurora”. To historia “o tym jak dobrzy ludzie przez przypadek budują totalitaryzm. I o tym, że odpowiedzi na nasze pytania brzmią często inaczej, niż sobie życzymy. Radek Rak przygodową opowieścią zajmująco, dowcipnie i pięknie mówi o tym, że nie trzeba być uwięzionym, by żyć w zniewoleniu”.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Radek Rak, laureat Nagrody Literackiej Nike 2020, Nagrody im. Jerzego Żuławskiego i Nagrody “Nowej Fantastyki” za powieść “Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli”. Tytuł ten był też nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia i Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza Zajdla oraz Śląkfy za rok 2019. Lekarz weterynarii, mieszka w Krakowie. Zadebiutował powieścią “Kocham cię, Lilith” (2014). Znany jest z projektu “Legendy polskie. Allegro” realizowanego przez Powergraph i Allegro. Za drugą powieść, “Puste niebo” (2016), otrzymał Złote Wyróżnienie Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego oraz nominację do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Afirmuje życie, ukochaną żonę, dobrą herbatę i góry.

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Dofinansowano z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

4 grudnia 2023 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7185056

Skip to content