„Spotkanie z Radcą Prawnym” – program edukacji prawnej

Cztery osoby w formalnych strojach na tle banerów kuratora oświaty i KPCEN.

„Spotkanie z Radcą Prawnym” – program edukacji prawnej

Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy - logo

Lekcje prawa, prowadzone pro bono przez radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Bydgoszczy, mają na celu upowszechnianie wiedzy prawniczej wśród młodzieży, poszerzenie świadomości prawnej i wiedzy o podstawowych instytucjach prawa, zapoznanie z zasadami porządku prawnego, popularyzowanie korzystania z profesjonalnej pomocy prawnej, w tym promocje zawodu radcy prawnego. Programem, na przestrzeni 10 lat, objęto ok. 30 szkół z województwa kujawsko-pomorskiego.

Program edukacji prawnej „Spotkanie z Radcą Prawnym” organizowany jest corocznie we współpracy OIRP w Bydgoszczy i Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w szkołach ponadpodstawowych kujawsko-pomorskiego i kontynuowany jest nieprzerwanie od roku szkolnego 2013/2014 r.

W Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy 8 stycznia odbyło się spotkanie zorganizowane przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty Grażynę Dziedzic i Dziekana Okręgowej Izby Radców Prawnych w Bydgoszczy Michała Rościszewskiego dotyczące prowadzenia zajęć w szkołach ponadpodstawowych w ramach programu „Spotkanie z Radcą Prawnym”. W spotkaniu uczestniczył również koordynator projektu Wojciech Woźniak. Zaproszeni dyrektorzy ponad 20 szkół ponadpodstawowych województwa oraz radcy prawni z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Bydgoszczy zgłosili już po raz dziesiąty swój akces do projektu. Z okazji 10. edycji „Spotkań z Radcą Prawnym” planowane są wydarzenia mające uświetnić jubileusz.

Organizatorzy programu zapraszają dyrektorów szkół ponadpodstawowych do dołączenia do projektu.
Osoba do kontaktu: st. wizytator Ewa Podgórska – mail: epodgorska@bydgoszcz.uw.gov.pl.

_

11 stycznia 2024 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7039231