Spotkanie z okazji 151. rocznicy urodzin inż. Józefa Nowkuńskiego

Spotkanie z okazji 151. rocznicy urodzin inż. Józefa Nowkuńskiego

logo Muzeum Okręgowe w BydgoszczyW Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy organizowane jest spotkanie z okazji 151. rocznicy urodzin inż. Józefa Nowkuńskiego.

Zapraszamy na wydarzenie organizowane z okazji 151. rocznicy urodzin inż. Józefa Nowkuńskiego. Spotkanie będzie okazją do wysłuchania trzech krótkich wystąpień przygotowanych przez: Andrzeja Paszke, Jerzego Pawłowskiego i Marka Moczulskiego. Omówione zostanie życie i działalność wspomnianego inżyniera. Ponadto pojawi się wątek dotyczący śladów jubilata w Bydgoszczy oraz kwestia starań o upamiętnienie J. Nowkuńskiego w kraju.

Po ponad 2 latach pomyślnie zakończono starania o uhonorowanie w Bydgoszczy inż. Józefa Nowkuńskiego, dyrektora budowy, a następnie dyrektora tzw. Magistrali Węglowej. Jego imieniem nazwano rondo przy skrzyżowaniu ulic: Inwalidów, Czesława Lewińskiego i Harcerskiej, które znajduje się przy stacji Dworzec Wschód.

Spichrze nad Brdą przy ul. Grodzkiej 7-11
24.01.2019, godz. 17.00
wstęp 1 zł

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7010514