Spotkanie z nauczycielami naszej e-szkoły

Spotkanie z nauczycielami naszej e-szkoły

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Stawili się do pracy bezpośrednio po ogłoszeniu lockdownu i zamknięciu szkół, cierpliwie wspierali młodzież w powtórkach przed egzaminami, podnosili na duchu, nie pozwolili „zardzewieć” w bezruchu przed komputerami – nauczyciele Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej gościli wczoraj (21 września) w Urzędzie Marszałkowskim, gdzie podejmowali ich marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska i członek zarządu województwa Sławomir Kopyść. Od 1 października e-szkoła wznawia zajęcia online.

– Nasza e-szkoła jest niewątpliwie sukcesem. Złożyło się na to wiele rzeczy – przede wszystkim przemyślana koncepcja, sprawna organizacja oraz profesjonalizm prowadzących zajęcia pedagogów, a także to, że byliśmy w tym pierwsi. Z zadania znakomicie wywiązały się Kujawsko Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu i zespół doskonale czujących wymagania takiego przekazu techników z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kompetencji Cyfrowych Conectio.  Wszystkim zaangażowanym w ten projekt serdecznie dziękuję – mówi marszałek Piotr Całbecki. – Niestety, nie będziemy go już mogli finansować ze środków unijnych, musieliśmy więc przyjąć rozwiązanie oparte o budżet województwa. Od 1 października wznawiamy zajęcia online.

Lekcje w poprzednim roku szkolnym, rejestrowane w dwóch studiach nagraniowych i emitowane na żywo online, prowadziło 39 nauczycieli pracujących na co dzień w podstawówkach i szkołach średnich w całym regionie. Przez 23 tygodnie wyemitowaliśmy w sieci 1000 lekcji online, stale obserwowało je 9 tysięcy osób.

Zobacz To im zawdzięcza swój sukces nasza Szkoła Internetowa

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa jest jednym z elementów marszałkowskiego pakietu antykryzysowego, czyli samorządowego wojewódzkiego programu przeciwdziałania epidemii Covid-19 oraz łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i w gospodarce. Wart 910 milionów złotych pakiet finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Zobacz Pakiet antykryzysowy – raport marszałka Piotra Całbeckiego

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Zdjęcie gł.: Spotkanie z kadrą Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164608

Skip to content