Spotkanie z Jerzym Rochowiakiem w Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu

Spotkanie z Jerzym Rochowiakiem w Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu

Książnica Kopernikańska - logo6 marca gościem Książnicy Kopernikańskiej będzie Jerzy Rochowiak. Autor zaprezentuje “Dobrą wiadomość” – to jego najnowsza książka poetycka. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Jerzy Rochowiak jest autorem sztuk teatralnych, słuchowisk, książek dla dzieci, opowiadań, wierszy, a także tekstów o kulturze współczesnej, przede wszystkim amatorskiej twórczości artystycznej i edukacji kulturalnej. Od 1980 do 1996 roku pracował jako kierownik literacki w Teatrze Baj Pomorski w Toruniu. Od stycznia 1997 roku był redaktorem naczelnym miesięcznika “Biuletyn Informacji Kulturalnej” w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu, którym kierował od 2006 do 2022 r. Był współzałożycielem i redaktorem miesięcznika “Przegląd Artystyczno-Literacki” wydawanego w Toruniu przez Wydawnictwo Wit-Graf i Uniwersytet Mikołaja Kopernika. W roku 2011 otrzymał nagrodę Polskiego Ośrodka Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ dla krytyka teatru dla dzieci i młodzieży za rok 2010. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

“Dobra wiadomość” to książka poetycka, której bohaterem jest nieobojętny przechodzień. Przygląda się innym ludziom, widokom, zdarzeniom. Bywa zadziwiony, zaniepokojony, zachwycony. Opowiada o swoich doznaniach, o poczuciu obecności: w tym, co dostrzega, w tym, co mu się przydarza kiedy to, co jest w nim łączy się z tym, co jest na zewnątrz. Opowiada o codziennych czynnościach, spotkaniach, przyrodzie, sztuce, wierze w Boga, o zdarzeniach całkiem zwyczajnych, ale i dramatycznych. Opowiadając, porządkuje swój świat. W uporządkowanej rzeczywistości uśmiecha się. Jest spokojny, niezmiennie ciekawy siebie, drugiego człowieka, krajobrazów, zdarzeń i wydarzeń.

Organizatorzy spotkania: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Książnica Kopernikańska w Toruniu.

4 marca 2024 r.

Katarzyna Herman
k.herman@bptorun.edu.pl


| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7189533

Skip to content