Spotkanie z ilustratorką bestsellerowych bajek dla dzieci

Spotkanie z ilustratorką bestsellerowych bajek dla dzieci

Fundacja Nowe Pokolenie zaprasza na spotkanie z DOBRUSIĄ RURAŃSKĄ – ilustratorką książek dla dzieci m.in. „Myszki” czy „Znajdki”. Punktem wyjścia dla wspólnej zabawy będzie właśnie „Znajdka”. Autorka porozmawia z dziećmi (i Rodzicami lub Dziadkami) oraz poprowadzi nas ku przygodzie, poprzez warsztaty wprowadzające nas w świat tej graficznej opowieści. Zapowiada się bardzo ciekawie, ale szczegółów nie zdradzamy, bo sama książka, która będzie naszą bohaterką ma wiele tajemnic. Dobrosława Rurańska odwiedzi nas w ramach projektu CzyTAM ŚWIAT? Dzieci wraz z rodzicami będą mogli spotkać się z ilustratorką, porozmawiać i stworzyć własną historię. Zapraszamy wszystkie dzieci od 3 do 6 r. ż. wraz z opiekunami.

Dobrosława Rurańska to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Jest bardzo młoda i bardzo zdolna. Już w 2014 roku została laureatką Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla studentów uczelni artystycznych. Jej styl jest niepowtarzalny i baśniowy. Przyjdźcie z dzieckiem i przekonajcie się jak warto czytać książki!

Kilka słów o projekcie CzyTAM Świat?

Projekt Czytamy i działamy. Interdyscyplinarne warsztaty z książką artystyczną i obrazkową – II edycja. Cykl warsztatów czytelniczych dla dzieci i rodziców – CzyTAM Świat? to nowy sposób na rozkochanie najmłodszych w świecie książek. Poprzez ten projekt chcemy zachęcić do czytania i rodzinnego spędzania czasu wolnego. Na warsztatach pozwalamy dzieciom dotknąć, posmakować, usłyszeć, wytańczyć, a nawet przenieść się do świata przedstawionego w specjalnie wybranych dla dzieci książkach. W trakcie cotygodniowych bezpłatnych warsztatów dzieci wraz rodzicami za pomocą słowa czytanego uruchamiają każde zmysły, wykorzystują przy tym wszystkie dozwolone techniki plastyczne. Wszystko po to, aby lektura i zabawa z książką zawsze kojarzyła się dziecku z poczuciem bezpieczeństwa i bliskością.

WSTĘP WOLNY

TERMIN: 19 listopada (niedziela)
GODZINA: 13.00-14.30
MIEJSCE: Kawiarnia rodzinna KOGEL MOGEL, ul. A.G. Siedleckiego 10, Bydgoszcz
ZAPISY: biuro@nowe-pokolenie.pl, tel. 793 101 280

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1666675333404143/

Link do projektu: https://www.facebook.com/czytamswiat/

Link do warsztatów (zdjęcia): https://www.facebook.com/czytamswiat/…

Zajęcia są organizowane przez Fundację Nowe Pokolenie Bydgoszcz dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Honorowy patronat sprawuje Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6866767