Spotkanie z filmem w WOAK-u

Spotkanie z filmem w WOAK-u

Comiesięczne spotkania ze sztuką filmową

Comiesięczne spotkania filmoznawcze z cyklu W pierwszym rzędzie są propozycją dla osób realizujących własne projekty filmowe, tych, które pierwsze takie próby mają jeszcze przed sobą i oczywiście dla wszystkich miłośników sztuki filmowej. Organizatorzy pragną zachęcić do doskonalenia swoich umiejętności oraz realizowania własnych form filmowych.

W świątecznym miesiącu grudniu,  zaprezentujemy Państwu dwa zapadające w pamięć obrazy filmowe, urzekające prostotą, a jednocześnie głębią przekazu, nagradzane na festiwalach filmowych całego świata: Więzi Zofii Kowalewskiej oraz Polę Edyty Rembały. Te dwa filmy spaja postać Weroniki Bilskiej, jednej z najbardziej utalentowanych autorek zdjęć filmowych w Polsce.

Weronika Bilska – operator, absolwentka WRiTv UŚ w Katowicach, członkini PSC. Jest laureatką Złotej Kijanki z 2009 roku na Festiwalu CamerimageNagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego z 2014 roku, a dwa lata temu na Festiwalu Młodzi i Film otrzymała nagrodę za zdjęcia do dwóch filmów krótkometrażowych. Pierwszy pełnometrażowy film Jak całkowicie zniknąć nakręciła w 2014 roku z Przemysławem Wojcieszkiem. Od tamtej pory zrealizowała pełnometrażowe Kamper i Córkę trenera w reż. Łukasza Grzegorzka oraz Fale i Proste rzeczy Grzegorza Zaricznego. Jest autorką zdjęć kilkunastu filmów dokumentalnych i krótkometrażowych.

Więzi, reż. Zofia Kowalewska, czas trwania: 18 min.

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7016756