Spotkanie z Filipem Łobodzińskim

Filip Łobodziński

Spotkanie z Filipem Łobodzińskim

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy

Filip Łobodziński – znany i popularny dziennikarz, tłumacz, muzyk – spotka się online ze swoimi sympatykami 28 października 2020 r. o godz. 18.30.

Ogromną popularność zdobył w latach 70-tych jako aktor dziecięcy, występując w filmach, m.in. J. Nasfetera „Abel, twój brat”, S. Jędryki „Podróż za jeden uśmiech” i „Stawiam na Tolka Banana”, S. Barei „Poszukiwany, poszukiwana”.

Gitarzysta i wokalista wykonującego piosenki Lluisa Llacha – barda katalońskiego oraz francuskiego piosenkarza Georges’a Brassensa Zespołu Reprezentacyjnego, który założył wspólnie ze znanym dziennikarzem Jarosławem Gugałą jeszcze w okresie studiów iberystycznych. Sam też jest autorem tekstów piosenek.

Od 1988 pracuje jako dziennikarz, najbardziej znany z programów telewizyjnych. Od września 2013 na antenie TVN24 prowadzi wspólnie z Agatą Passent „Xięgarnię” – program poświęcony książkom i literaturze.

Od 1995 tłumaczy na język polski literaturę z języka hiszpańskiego (m.in. powieści Artura Péreza-Revertego), katalońskiego oraz literaturę faktu i teksty piosenek z języka angielskiego (np. z filmów „Król Lew”, „Toy Story”).

Współautor (obok Grzegorza Brzozowicza) książki pt. „Sto płyt, które wstrząsnęły światem. Kronika czasów popkultury”.

Spotkanie organizowane jest jako wydarzenie na Facebooku przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. dr. W. Bełzy w Bydgoszczy w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7049508