Spotkanie z Elżbieta Dzikowską „Moje podróże z Tonim”

Spotkanie z Elżbieta Dzikowską „Moje podróże z Tonim”

Muzeum Okręgowe w Toruniu

W tym roku przypada jubileusz 100. urodzin Tony’ego Halika,  Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na spotkanie „Moje podróże z Tonim”, które odbędzie się 1 czerwca 2021 r. o godz. 17.00 w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego.  O wspólnych 24 latach życia z Tonym Halikiem, niezwykłych podróżach i pasjach opowie Elżbieta Dzikowska.

Elżbieta Dzikowska i Tony Halik to ikony polskiego podróżnictwa. Wielką popularność przyniósł im program podróżniczy „Pieprz i wanilia”. Stał się prawdziwym hitem i bił rekordy oglądalności. Podróżnicy stworzyli niepowtarzalny duet, który przed telewizory przyciągał całe rodziny. Tony był spontaniczny, niezwykle oryginalny, opowiadający z wielkim entuzjazmem. Elżbieta natomiast pełna wdzięku, stonowana i niezwykle merytoryczna. Razem wybierali miejsca i tematy swoich programów, wspólnie podróżowali, nagrywali filmy i prezentowali je widzom.

Elżbieta Dzikowska: „Warto było pracować. Podróżować. Podróżowaliśmy samolotem, gdy trzeba było pokonywać większe przestrzenie, samochodem, który głównie prowadził Tony i łódką żaglową, naszą Halikówką, bowiem Tony uwielbiał ścigać się z Neptunem. No i konno, albo mułem też jeździliśmy, kiedy nie było innego sposobu. Wszystkie środki transportu służyły powstawaniu filmów, czyli cały czas myśleliśmy o naszych widzach”.

Wstęp wolny!

Fot. MOT

24 maja 2021 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7189533

Skip to content